Czarnuszka, czarny kmin lub – jak kto woli – kmin rzymski może zdziałać wiele dobrego dla Twojego zdrowia i pozytywnie wpłynąć na pracę niemal całego organizmu. Olej z czarnuszki działa antybakteryjnie, pomaga w leczeniu cukrzycy, eliminuje pasożyty i może być wykorzystywany jako wsparcie w walce z nowotworami. Czarnucha ma także znakomity wpływ na włosy. Będzie nieocenioną pomocą, jeśli chcesz zadbać o lepszą kondycję włosów lub zmniejszyć ich wypadanie - albo raz na zawsze uporać się z łupieżem.

Jak stosować olej z czarnuszki na włosy?

Najlepsze efekty osiągniesz fundując sobie masaż głowy z użyciem oleju z czarnego kminku. Najpierw jednak musisz przygotować włosy. Aby zadbać o kondycję włosów i zredukować wypadanie, wykonaj następujące kroki:

  • Rozpocznij od masażu głowy z użyciem soku z cytryny.
  • Wtarty sok pozostaw we włosach na 15-20 minut.
  • Następnie zmyj sok za pomocą szamponu - polecane są przede wszystkim szampony ziołowe.
  • Wysusz włosy i wcieraj olej z czarnuszki w skórę głowy.
  • Procedurę powtarzaj codziennie przez pięć tygodni. 

Masaż głowy z użyciem oleju z czarnuszki dodatkowo wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów.

Olej z czarnuszki przeciw łysieniu

- Czarny kmin może też pomóc w walce w poważnymi problemami, takimi jak łysienie - mówi Marta Mazurek z rodzinnej olejarni Olini.pl. - Przyczyn łysienia jest wiele – od zbyt dużego stresu, poprzez choroby i niewłaściwą dietę, na uwarunkowaniach genetycznych kończąc - wylicza. Jeśli zauważyłaś, że tracisz więcej włosów niż zwykle i ubytki pojawiają się w nowych miejscach, czas zacząć działać, a olej z czarnuszki będzie w tej sytuacji Twoim sprzymierzeńcem. Jak powinna wyglądać terapia przy użyciu oleju z kminu czarnego?

Przygotuj mieszankę zawierającą:

  • 20 g oleju z czarnuszki,
  • 20 g henny w proszku,
  • 60 g octu winnego.

Miksturę wcieraj w skórę głowy. Pozostaw pastę na godzinę i zmyj wodą. Olejowanie włosów powtarzaj raz w tygodniu przez miesiąc. Alternatywnie możesz też wcierać sam olej z czarnuszki dwa razy dziennie.

--

Tekst powstał we współpracy z ekspertami z Olini.pl - niewielkiej rodzinnej olejarni połączonej ze sklepem internetowym.--

Zobacz też:3 domowe metody odżywiania włosów >>>

Jak kompleksowo zregenerować włosy po lecie? >>>