Olejek z drzewa herbacianego - pochodzenie

Olejek z drzewa herbacianego pozyskiwany jest z jego liści, głównie porastającego tereny australijskie. Mieszkańcy tego dalekiego kontynentu od wielu lat korzystając z dobrodziejstw, które niesie za sobą ten wspaniały ekstrakt. Jego wszechstronność jest zaskakująca. 

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego 

To substancja, która idealnie sprawdzi się nie tylko jako dezynfekator i antyseptyk. Jest bowiem nieocenionym środkiem, który wesprze nas w pielęgnacji skóry tłustej, a przede wszystkim trądzikowej i problematycznej. Doskonale odkazi naszą twarz, pamiętać jednak trzeba na odpowiednie proporcje stosowanego na powierzchnie skóry środka. W sklepach dostępna jest skondensowana forma olejku. Dlatego też w nierozcieńczonej postaci płyn stosować można jedynie miejscowo, dokładnie na niedoskonałość, którą chcemy oczyścić. Jeśli zechcemy zastosować olejek na całą powierzchnię skóry naszej twarzy - koniecznie rozcieńczmy go lub połączmy ze swoim ulubionym kremem. Olejek choć zbawienny przy pozbywaniu się drobnoustrojów, potrafi bardzo wysuszyć. Dzięki temu tak dobrze przeciwdziała wypryskom i niedoskonałościom. By kompleksowo zadbać o skórę twarzy możesz także wykonywać domową saunę dla swojej cery. Wystarczy dodać kilkanaście kropel naszego oleju do gorącej wody przygotowanej w misce, pochylić się nad przygotowaną mieszanką i okryć swoją głowę materiałem, na przykład ręcznikiem. 15 minut takiej sauny powinno odświeżyć naszą skórę oraz pomóc oczyścić pory. 

Olejek z drzewa herbacianego - właściwości

Powyższe zastosowania wynikają przede wszystkim z normalizujących nasze gruczoły łojowe właściwości olejku z drzewa herbacianego. Dlatego też można z powodzeniem stosować go do walki z łojotokowym zapaleniem skóry, które często objawia się uciążliwym swędzeniem głowy i przetłuszczaniem się włosów. Wystarczy dodać kilka kropel do szamponu wyciśniętego na dłoń i pozostawić taką mieszankę przez kilka minut na skórze głowy podczas kąpieli. 

Właściwości dezynfekujące olejku można wykorzystać także w walce z niechcianymi kurzajkami oraz uciążliwą grzybicą paznokci i stóp. Dodaj łyżeczkę herbacianego eliksiru do swojego kremu używanego zwykle do nóg i stosuj codziennie. Możesz także, podobnie jak przy domowej saunie, zrobić kąpiel swoim stopom, dodając olejek do przygotowanej ciepłej wody w misce. 

Walka z kurzajkami także potrafi być bardzo skuteczna przy pomocy naszego bohatera. Należy jednak uzbroić się w duże pokłady cierpliwości i skupić się na systematyczności. Olejek należy nakładać punktowo na brodawkę, której chcemy się pozbyć. Najlepiej stosować 2-3 razy dziennie. Proces wymierania kurzajki może trwać niestety do kilku miesięcy.

Olejek z drzewa herbacianego - pomocny w domowych kuracjach 

Zastosowania tej magicznej substancji również można z łatwością odnaleźć także w domowej medycynie. Inhalacje z dodatkiem wyciągu z drzewa herbacianego mogą być zbawienne przy leczeniu przeziębienia, kataru, potrafią przeciwdziałać problemom z zatokami oraz zatkanym nosem. Rozcieńczony w wodzie może także wspomóc przy chorobach gardła, a nawet zwalczyć nieświeży oddech, dzięki zastosowaniu płukanki. Pamiętaj jednak, że olejek nigdy nie jest przeznaczony do stosowania wewnętrznego! 

Olejek z drzewa herbacianego - dobry dodatek do środków dezynfekujących 

Jego charakterystyczny zapach, który może być różnie odbierany. Jest jednak wspaniałym dodatkiem do produkowanego w domowych warunkach środka dezynfekującego do rąk, który w trosce o nasze zdrowie powinien być w każdej torebce. Wystarczy zmieszać kilka kropel w połączeniu ze spirytusem. Olejek całkowicie niweluje zapach alkoholu. Dodając do tej mieszanki żel aloesowy, uzyskamy niczym nie różniący się od sklepowych rywali, środek antybakteryjny. 

Pamiętajmy jednak, że olejek, choć wszechstronny i bogaty w swoje właściwości, w swojej bazowej, skondensowanej formie ma bardzo silne działanie i z łatwością może skrajnie wysuszyć i podrażnić wrażliwą cerę. Jeśli poczujesz swędzenie skóry po zastosowaniu olejku, będzie to znak, że olejek podrażnił Cię. 

Olejek z drzewa herbacianego jest ogólnodostępny w aptekach, drogeriach a nawet sklepach kosmetycznych, w szczególności w internecie. Wydacie na niego kilkanaście złotych. Fiolka olejku starczy na wiele zabiegów - produkt ten jest niesamowicie wydajny!

Sprawdź też: