Olejowanie włosów - dlaczego warto?

Olejowanie włosów kobiety stosowały przez wieki. Z niesamowitymi efektami... Gładkie i błyszczące włosy, głębokie nawilżenie oraz odbudowa włókien włosa to tylko nieliczne z korzyści, jakie przynosi ten prosty zabieg. Olejki doskonale wpływają na kondycję osłabionych włosów ze skłonnością do wypadania. Podkreślają też skręt kręconych włosów. Olejowanie warto stosować przy łupieżu i rozdwajających się końcówkach włosów.

Jak olejować włosy?

Na 1-3 godzin przed myciem włosów nałóż na nie wybrany olejek. Zacznij od wmasowania kilkunastu kropel w skórę głowy, a następnie rozprowadź pozostałą część na reszcie włosów. Po upływie co najmniej 30 minut zmyj olejek ciepłą wodą, a następnie umyj włosem szamponem bez silikonów, które uniemożliwiają wnikanie składników odżywczych do wnętrza włosa. Zabieg należy zakończyć nałożeniem bazującej na naturalnych składnikach odżywki lub maski do włosów.

Olejowanie włosów

Shutterstock

Warto też wypróbować inne sposoby olejowania włosów:

  • wmasuj odrobinę olejku w końcówki włosów po myciu,
  • zmieszaj kilka kropli z szamponem i umyj włosy jak zwykle,
  • nałóż odżywkę lub maskę do której poprzednio dodałaś olejku,
  • zanurz włosy w misce z dodanym uprzednio olejkiem. Odsącz włosy i zrób turban z ręcznika. Na koniec umyj włosy szamponem.

Olejowanie włosów efekty

Shutterstock

Olejowanie włosów jaki olej wybrać?

Do olejowania włosów możemy stosować zarówno niektóre oleje spożywcze, jak i te kupione w drogeriach. Te drugie często zostały wzbogacone dodatkowymi składnikami odżywczymi, które mają zwiększyć ich skuteczność. Wybierając olejek dostosuj go do potrzeb włosów.

Zobacz również:

  • olejowanie włosów olejem kokosowym - jest najpopularniejszą metodą. Olej kokosowy ma stałą konsystencję, która zmienia się po chwili od zetknięcia z ciepła dłonią. Doskonale odżywia suche włosy, nawilży skórę głowy,
  • olejowanie włosów olejem  makademia sprawdzi się przy włosach suchych, wymagających regeneracji;    
  • olejowanie włosów oliwą z oliwek powinno być stosowane przy włosach suchych;
  • olejowanie włosów olejkiem rycynowym leczy łupież i zapobiega wypadaniu włosów, a także rozdwajaniu się końcówek
  • olejowanie włosów olejkiem arganowym uważane jest za dobry sposób na przyspieszenie wzrostu włosa. Chroni kosmyki przed gorącym powietrzem.

Nie warto przywiązywać się do jednej metody olejowania włosów ani używanego w tym celu olejku. Eksperymentujcie i sprawdzajcie różne rozwiązania!