Wieczorna pielęgnacja to długa lista kosmetyków, kilka minut spędzonych w łazience, a ranem wyglądasz jakbyś miała za sobą nieprzespaną noc? Jeżeli tak, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się co może być przyczyną opuchniętych oczu i jak z nimi walczyć!

Opuchnięte oczy – przyczyny

Opuchnięte oczy, a w szczególności obszar pod oczami, to efekt zastoju limfy w tkankach podskórnych. Worki pod oczami mogą powstawać z wielu powodów. Do najczęstszych przyczyn zalicza się wiek, zmęczenie, siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta lub zbyt częste stosowanie używek. Jeżeli worki pod oczami pojawiają się, gdy żyjemy zdrowo, może to świadczyć o dodatkowych schorzeniach, które warto skonsultować z lekarzem. Co zrobić z opuchniętymi oczami, których przyczyną nie są zmiany chorobowe?

Sprawdź: Tych składników w diecie unikaj, jeżeli masz worki pod oczami!

Opuchnięte oczy – winą może być pielęgnacja!

Nasza codzienna pielęgnacja, a także kosmetyki, których używamy może przyczynić się do powstawania obrzęku w okolicy oczu. Tym samym, zamiast poprawić wygląd skóry wokół oczu, wygląda ona coraz gorzej! Przez lata utarło się twierdzenie, że skóra wokół oczu powinna być nawilżona tak bardzo, jak się da. Jak się jednak okazuje nakładanie zbyt dużej ilości produktu może być przyczyną puchnięcia skóry wokół oczu!

Opuchnięte oczy – jaki krem wybrać?

Zastanawiasz się jaki krem pod oczy wybrać? Najlepszy będzie produkt lekki, który nie obciąży delikatnej skóry. W zależności od tego, jakiego działania szukamy, możemy wybrać krem rozjaśniający, przeciwzmarszczkowy lub silnie nawilżający.

Jeżeli skóra pod oczami wymaga skondensowanego działania – sięgnij po płatki pod oczy! Skoncentrowana moc serum przyłożona od razu do skóry daje natychmiastowy efekt. Jest to szybki i niezawodny sposób na poprawę wyglądu okolic oczu. Co najważniejsze w zależności od zawartych składników aktywnych możemy wesprzeć pielęgnację redukującą cienie pod oczami, obrzęk lub zmarszczki.

Opuchnięte oczy – jak z tym walczyć?

Jeżeli na skórę wokół oczu nakładasz krem do twarzy, pora to zmienić! Postaw na dedykowany, lżejszy produkt, który dostarczy potrzebnych składników i nawilży w takim stopniu, aby skóra nie była spuchnięta. Cięższa formuła kremu do twarzy owszem, nawilży skórę wokół oczu, ale może tym samym skutkować puchnięciem.

Poprawiłaś swoją codzienną pielęgnację, ale dalej budzisz się ze spuchniętymi oczami? Możesz przygotować okład z zimnego ogórka lub z letniego naparu z rumianku. Problem pojawia się zawsze, gdy wstajesz rano? Wieczorem włóż do lodówki dwie łyżeczki, które po przebudzeniu przyłożysz do oczu. Opuchlizna powinna zmniejszyć się w kilka chwil! Jeżeli opuchlizna jest wyjątkowo uciążliwa, sięgnij po nawilżające krople do oczu lub udaj się do lekarza, który zleci dalsze badania i wskaże ewentualną metodę leczenia.

To może Cię zainteresować: