Oscary 2018

Najlepszy film

 

  • "Czas mroku"
  • "Dunkierka"
  • "Tamte dni, tamte noce"
  • "Uciekaj!"
  • "Lady Bird"
  • "Nić widmo"
  • "Czwarta władza"
  • "Kształt wody"
  • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

 

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

  • Timothee Chalamet - "Tamte dni, tamte noce"
  • Daniel Day-Lewis - "Nić widmo"
  • Daniel Kaluuya - "Uciekaj!"
  • Gary Oldman - "Czas mroku"
  • Denzel Washington - "Roman J. Israel, Esq"

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

  • Sally Hawkins - "Kształt wody"
  • Frances McDormand - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
  • Margot Robbie - "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
  • Saoirse Ronan - "Lady Bird"
  • Meryl Streep - "Czwarta władza"

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Willem Dafoe - "The Florida Project"
  • Woody Harrelson - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
  • Richard Jenkins - "Kształt wody"
  • Christopher Plummer - "Wszystkie pieniądze świata"
  • Sam Rockwell - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Mary J. Blige - "Mudbound"
  • Allison Janney - "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
  • Lesley Manville - "Nić widmo"
  • Laurie Metcalf - "Lady Bird"
  • Octavia Spencer - "Kształt wody"

Najlepszy reżyser

  • Christopher Nolan - "Dunkierka"
  • Jordan Peele - "Uciekaj!"
  • Guillermo del Toro - "Kształt wody"
  • Greta Gerwig - "Lady Bird"
  • Paul Thomas Anderson - "Nić widmo"

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • "Tamte dni, tamte noce"
  • "Disaster Artist"
  • "Logan: Wolverine"
  • "Gra o wszystko"
  • "Mudbound"

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • "I tak cię kocham"
  • "Uciekaj!"
  • "Lady Bird"
  • "Kształt wody"
  • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepszy film nieanglojęzyczny

  • "Fantastyczna kobieta"
  • "The Insult"
  • "Niemiłość"
  • "The Square"
  • "Dusza i ciało"

Najlepszy dokument

  • "Abacus: Small Enough to Jail"
  • "Ikar"
  • "Ostatni w Aleppo"
  • "Strong Island"
  • "Faces Places"

Najlepsza animacja

  • "Dzieciak rządzi"
  • "Coco"
  • "Breadwinner"
  • "Ferdinand"
  • "Twój Vincent"

Najlepsza piosenka

  • Mighty River - "Mudbound"
  • Mystery of Love - "Tamte noce, tamte dni"
  • Remember me - "Coco"
  • Stand Up For Something - "Marshall"
  • This is me - "Król rozrywki"

Najlepsza muzyka

  • "Dunkierka"
  • "Nić widmo"
  • "Kształt wody"
  • "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"
  • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepsze zdjęcia

  • "Blade Runner 2049"
  • "Czas mroku"
  • "Dunkierka"
  • "Mudbound"
  • "Kształt wody"

Najlepszy montaż

  • "Baby Driver"
  • "Dunkierka"
  • "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
  • "Kształt wody"
  • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepsze efekty specjalne

  • "Blade Runner 2049"
  • "Strażnicy Galaktyki vol. 2"
  • "Kong: Wyspa Czaszki"
  • "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"
  • "Wojna o planetę małp"

Najlepszy dźwięk

  • "Baby Driver"
  • "Blade Runner 2049"
  • "Dunkierka"
  • "Kształt wody"
  • "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"

Najlepszy montaż dźwięku

  • "Baby Driver"
  • "Blade Runner 2049"
  • "Dunkierka"
  • "Kształt wody"
  • "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"

Najlepsza scenografia

  • "Piękna i Bestia"
  • "Blade Runner 2049"
  • "Czas mroku"
  • "Dunkierka"
  • "Kształt wody"

Najlepsze kostiumy

  • "Piękna i Bestia"
  • "Czas mroku"
  • "Nić widmo"
  • "Kształt wody"
  • "Powiernik królowej"

Najlepsza charakteryzacja

  • "Czas mroku"
  • "Powiernik królowej"
  • "Cudowny chłopak"

Najlepszy film krótkometrażowy

  • "DeKalb Elementary"
  • "The Eleven O'Clock"
  • "My Nephew Emmett"
  • "The Silent Child"
  • "Watu Wote: All of Us"

Najlepszy krótkometrażowy dokument

  • "Edith+Eddie"
  • "Heaven Is a Traffic Jam on the 405"
  • "Heroin(e)"
  • "Knife Skills"
  • "Traffic Stop"

Najlepsza krótkometrażowa animacja

  • "Dear Basketball"
  • "Garden Party"
  • "Lou"
  • "Negative Space"
  • "Revolting Rhymes"