Materiałowa osłona na balkon

Jeżeli twój balkon jest niewielki, możesz zakryć barierkę matą lub innym lekkim materiałem. To tani i szybki sposób na stworzenie odrobiny prywatności i odcięcie się od sąsiadów. Matę możesz dopasować do kolorystyki, którą już masz na balkonie lub możesz wybrać żywy, odmienny kolor, który rozweseli tę niewielką przestrzeń. Jak zamontować taką matę? Wystarczy rozwinąć rolkę materiału i przymocować ją do barierki za pomocą np. sznurków.

Parawan lub parasol balkonowy

Parasol lub parawan na balkon to świetne rozwiązania, jeśli chcesz osłonić się tylko z jednej strony i osłona ta ma być wyższa niż wysokość samej barierki. Jeżeli dzielisz balkon z sąsiadem to pomysł parawanu na pewno przypadnie Ci do gustu. Wysoki, na przykład drewniany parawan sprawdzi się idealnie w takiej sytuacji. Parasol możemy wykorzystać na dwa sposoby. W słoneczne dni możemy użyć go jako osłonę, a w chwili gdy będziemy chcieli uchronić się przed spojrzeniami sąsiadów, możemy postawić go w nieosłoniętym rogu balkonu. Ta opcja najlepiej sprawdzi się na balkonach, które są częściowo zabudowane lub zasłonięte.

Przegroda balkonowa z technorattanu

Technorattan to rattan o większej wytrzymałości i lepszej odporności na czynniki zewnętrzne, dlatego też bardzo często wykorzystuje się go do produkcji mebli ogrodowych oraz osłony na balkon. Raz zamontowana będzie służyła przez wiele lat. Możemy wraz z osłoną skompletować zestaw foteli i stolika z tego samego materiału, aby nasz balkon wyglądał spójnie i zachęcał do wypoczynku.

Osłona na balkon z zasłony

Lekkie zasłony powieszone na balkonie może nie są najbardziej praktycznym pomysłem, ale będą wyglądały przepięknie. Wybierając białe zasłony stworzymy na naszym balkonie klimatyczną przestrzeń. To rozwiązanie sprawi, że poczujemy się jak na tropikalnych wakacjach.

Balkonowa dżungla

To rozwiązanie wymaga czasu i wysiłku jednak wynagrodzi nas przepięknym wyglądem i prywatnością. Możemy na barierce balkonu zamontować skrzynki z kwiatami, które zakryją balkon lub możemy ustawić rośliny w skrzynkach, aby pełniły tę samą funkcję. Jednocześnie zyskamy osłonę oraz małą dżunglę bez konieczności wychodzenia z domu.