Zobacz 10 najbardziej niebezpiecznych rzeczy w domu, które trzeba odkażać każdego dnia ->>

Klamki wejściowe i do łazienki

To najbardziej niebezpieczne miejsca. Po wejściu do domu dotykamy zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej klamki drzwi wejściowych, a potem klamki do łazienki. Dopiero gdy jesteśmy w łazience myjemy dokładnie ręce, ale na klamkach zostawiamy wszelkie wirusy i bakterie. Dlatego te klamki trzeba dezynfekować kilka razy dziennie!

Telefony

Telefony komórkowe są z nami cały czas, na spacerze, w sklepie, w aptece. Gdy wracamy do domu koniecznie trzeba je zdezynfekować. Pamiętajcie tez o dezynfekcji miejsc, na których odkładacie telefony, tam też możecie zostawić wirusy.

Klawiatura

Obecnie większość z nas pracuje z domu, często z tego samego komputera korzystają nasze dzieci. Warto przynajmniej raz dziennie dezynfekować zarówno klawiaturę jak i myszkę.

Klucze

To kolejny przedmiot, o którym zapominamy przestrzegając higieny. Zarówno klucze samochodowe jak i od domu trzeba dezynfekować po powrocie do domu. Najlepiej przed odłożeniem ich w ustalone miejsce, by nie zostawiać wirusów w kolejnych miejscach domu.

Kierownica

Codziennie przecieraj środkiem dezynfekującym kierownicę samochodu. To idealne miejsce na gromadzenie się zarazków!

Okulary

Ile razy dziennie poprawiamy okulary na nosie, zdejmujemy je, przecieramy, czasami nieświadomie ich dotykamy? To samo tyczy się okularów przeciwsłonecznych, które co chwilę zdejmujemy i zakładamy ponownie. Koniecznie trzeba je dezynfekować po powrocie do domu.

Portfel i karty płatnicze, pieniądze

Tutaj pojawia się ten sam problem co z telefonem. Portfel wyjmujemy podczas zakupów. Używamy kart płatniczych ale też monet i papierowych nominałów. Warto wszystkie te rzeczy co jakiś czas spryskać preparatem antywirusowym.

Włączniki świateł

Podobnie jak klamki, także włączniki świateł, zwłaszcza te przy wyjściu trzeba koniecznie dezynfekować, i to kilka razy dziennie. Po wejściu do domu, zanim umyjemy ręce, włączamy światło do przedpokoju jak i do łazienki i zostawiamy groźne wirusy.

Torebki

A czy pamiętacie o zdezynfekowaniu swoich torebek? Przecież dotykamy je non stop, otwieramy, zamykamy, przekładamy na ramieniu. Odkładamy w różne miejsca.

Plastikowe i foliowe opakowania

Pamiętajcie też, by po przyjściu z zakupów i umyciu rąk wyjąc wszystkie zakupy z foliowych i plastikowych pojemników i przełożyć je w czyste opakowania w domu. Na nich bowiem może znajdować się mnóstwo wirusów i bakterii, które zostawiają ludzie kupujący i rozkładający towar w sklepie.
Również warzywa i owoce trzeba umyć po przyniesieniu ich do domu.