Zobacz pomysły na pakowanie prezentów:

1. Jak zapakować okrągłe pudełko?

Być może zajmie ci to chwilę dłużej niż zapakowanie prostopadłościanu - ale efekt końcowy sprawi obdarowanej osobie podwójną przyjemność. Zapakowany w ten sposób walec wygląda niezwykle elegancko i zdecydowanie wyróżnia się na tle świątecznych pudeł o klasycznych formach. Sami zobaczcie:

 

2. Pakowanie prezentu dla niego - torba z krawatem

Ten niezwykle prosty pomysł przypadnie do gustu wszystkim, którzy mają w zwyczaju pakowanie prezentów na ostatnią chwilę. Potrzebujesz tylko gładkiej, jednokolorowej torby i kawałka ozdobnego papieru, z którego wykonasz krawat. Wszystkie elementy podklejamy taśmą dwustronną, najpierw wkładając do środka prezent. Ozdobna torba z krawatem ma jeszcze jedną zaletę - daje się szybko i bezproblemowo rozpakować. Czy może być lepszy pomysł na zapakowanie prezentu dla niego?


3. Pakowanie prezentu dla niej - ozdobny wachlarz

To nieco bardziej fantazyjny wariant klasycznie zapakowanego pudełka - i choć wygląda na bardziej skomplikowany, w rzeczywistości jest nawet łatwiejszy w wykonaniu. Wystarczy zostawić z jednej strony nieco więcej papieru i złożyć go w harmonijkę, a następnie wywinąć ją na boki. Kropką nad i będzie dekoracyjna kokarda ułożona z dwóch wstążek. Zobacz, jak wykonać ozdobny wachlarz krok po kroku:

 

4. Klasyczne pakowanie prezentów

W ten sposób zapakujesz książki, płyty, filmy, perfumy, kosmetyki - i każde prostopadłościenne pudełko. Kluczem do tego, żeby wszystko wyszło równo jest odpowiednie przycięcie papieru - nie może być go ani zbyt dużo, ani za mało. Zobaczcie, jakie wymiary będą optymalne:

 

5. Papierowe rożki na drobne upominki

Możesz w nich umieścić drobiazgi i świąteczne słodkości, które sprawdzą się jako upominek na Mikołajki albo dodatek do większego prezentu. Papierowe rożki to też świetny pomysł na efektowną ozdobę, którą możesz zawiesić nad kominkiem, na choince albo w oknie. Wypełnione słodyczami posłużą także jako prosty kalendarz adwentowy - wystarczy dokleić do nich karteczki z numerami kolejnych dni Adwentu.

 

6. Sposób na pakowanie prezentu o nietypowym kształcie

Kawałek dekoracyjnej folii, wycięte z kartonu koło i dekoracyjna kokarda - to najprostszy sposób na zapakowanie wszystkich przedmiotów o niestandardowych kształtach. Do tej kategorii kwalifikują się zwłaszcza słodkie pluszowe misie, strażackie samochody i zestawy złożone z wielu mniejszych prezentów. Równie dobrze możesz jednak zapakować w ten sposób książki, kosmetyki i inne upominki - zwłaszcza jeśli nie masz cierpliwości do klasycznego pakowania prezentów w papier.

--

Zobacz też:

Wieniec adwentowy - jak go zrobić krok po kroku? >>>

Kalendarz adwentowy - 12 oryginalnych pomysłów >>>