Trend ten pojawił się za sprawą popularnych dziewczyn z Instagrama, które w trakcie kwarantanny chciały zrobić z włosami coś nowego. Tak właśnie narodził się mocny trend panelowej koloryzacji o którym opowiada fryzjerka Anna Szeszuła, trenerka marki Davines.

Panelowe koloryzacje, czyli jakie?

Takie, w których wybrane sekcje włosów w dowolnych kształtach i wielkościach są w pełni koloryzowane. Możemy podzielić włosy na głowie w jakby puzzle i po przemyśleniu efektu, który chcemy uzyskać, łączyć je kolorystycznie w dowolny sposób. Technika panelowych puzzli pozwala nam na uzyskanie migoczących odcieni na podobnych poziomach jasności lub sporych, bardziej awangardowych kontrastach kolorystycznych oraz na płynnie przechodzących barwach lub wyraźnie zaznaczonej granicy między panelami, w zależności od tego, jaki kształt, w której płaszczyźnie i zaokrągleniu głowy wybierzemy. Przykładowo, jeżeli wybierzemy dwa panele przy linii zarostu nad czołem i rozjaśnimy je bardziej niż pozostałą część włosów, uzyskamy popularny, inspirowany ukochanymi latami 90. efekt „front blond”  – podkreśla Anna Szeszuła, fryzjerka z poznańskiego salonu Czesanka.

>>> Sprawdź galerię, aby poznać panelową koloryzację <<<

Bardzo przyjemnym i zjawiskowym efektem jest koloryzacja, w której dzielimy na pół, na dwie części przedziałkiem, dosłownie na środku głowy i obie części – prawą i lewą – koloryzujemy delikatnie innymi np. całkowicie różnymi odcieniami. Gdy przedziałek nosimy bardziej na jednej stronie, granica między kolorami zanika, a lekki kontrast staje się przyjemnym niuansem. Ten sposób koloryzacji zaprezentował Tom Connell – Hair Art Director marki Davines w kolekcji The Eternals, w której znajdziemy różne ciekawe efekty panelowych koloryzacji.

Nie zapominajmy również o bardzo popularnych koloryzacjach od wszelkiego rodzaju pojaśnień i klasycznego balejażu, przez koloryzacje z wolnej ręki po air touch. Podczas tonowania różnych sposobów rozjaśnień również skłaniajmy się do wybierania panelowych, naprzemiennych, małych sekcji lub do bardziej rozległych puzzli, by uzyskać jak najbardziej mieniące się i odbijające światło blond odcienie.

Jak pielęgnować włosy farbowane w ten sposób?

W zależności od tego jakie kolory zostaną użyte na naszych włosach, musimy odpowiednio dopasować naszą pielęgnację. Jeżeli część włosów została rozjaśniona powinniśmy zadbać o regularne płukanie ich fioletowym szamponem lub tonerem, aby włosy nie zmieniły odcieniu na żółty. Jeżeli nasze włosy zostały mocno przyciemnione warto znaleźć najlepszą dla nas metodę dbania o kolor – może być to tonowanie lub używanie specjalnych szamponów. Bez względu na to, jaki kolor został naniesiony na nasze włosy powinniśmy sięgać po szampony i odżywki do włosów farbowanych, które w mniejszym stopniu wypłukują kolor.