Pechowa 13, czyli tego nigdy nie rób tuz przed imprezą! To może skończyć się wielką porażką!

1. Nowe buty

Założenie nowych, niesprawdzonych butów na imprezę to błąd, który prawdopodobnie zna każda z nas. Jeżeli od razu mamy przeczucie, że założenie nowych obcasów może skończyć się bólem stóp - są dwa wyjścia. Albo zmieniamy buty na takie, które są sprawdzone, albo zabieramy ze sobą wygodne buty na zmianę i całą paczkę plastrów. 

2. Nowa bielizna

Jest to sytuacja, która może, ale nie musi się wydarzyć. Nowa, pozornie wygodna bielizna może się odznaczać, przesuwać lub powodować podrażnienia. Chyba żadna z nas nie chce tańcząc co chwilę poprawiać opadającego ramiączka od biustonosza lub czekać na powrót do domu aby zdjąć niewygodne figi. Warto więc mieć z tyłu głowy dobre dopasowanie bielizny przed założeniem jej na imprezę, aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek.

3. Inwazyjne zabiegi na twarz 

Chęć wyglądania jak najlepiej może doprowadzić nas do drastycznych kroków, a w tym do testowania nowych peelingów, maseczek i innych, bardziej inwazyjnych zabiegów na twarz. Niestety to może skończyć się nie piękną i świetlistą cerą, a zaczerwienieniem, którego nie zakryje nawet najbardziej kryjący podkład. Wszelkie upiększające zabiegi powinnyśmy wypróbować co najmniej na kilka dni przed imprezą, aby upewnić się, że po nich będziemy wyglądać lepiej, a nie gorzej.

4. Nowa fryzura

Diametralna zmiana fryzury to przeżycie samo w sobie. Decydowanie się na metamorfozę tuż przed ważną dla nas okazją może być niezwykle stresujące. Dodatkowo jeżeli efekt końcowy będzie odbiegał od oczekiwanego, możemy stracić pewność siebie i przez cały wieczór będziemy myśleć o naszej fryzurze, a nie o dobrej zabawie. Dlatego wielkie cięcia odkładamy na później! 

5. Wzdymające i pikantne potrawy 

Mamy przygotowaną kreację podkreślającą naszą figurę? Tego dnia rezygnujemy z wzdymających i pikantnych potraw, aby po pierwsze nie głowić się nad ukryciem wzdęcia, a po drugie warto ten wieczór spędzić na parkiecie, a nie w toalecie. 

6. Solarium i samoopalacz

Jeżeli na nasze wielkie wyjście chcemy być delikatnie muśnięte słońcem tak jakbyśmy właśnie wróciły ze słonecznej wycieczki na Bali - użyjmy samoopalacza lub odwiedźmy solarium, ale na tydzień przed imprezą! Wszelkie zaczerwienienia zdążą się zmienić w piękną opaleniznę, a ewentualne braki samoopalacza zdążymy uzupełnić. Grunt, żeby nie skończyć jak Ross z Przyjaciół, który chciał skorzystać z opalania natryskowego :). 

Zobacz również:

7. Nowe kosmetyki

Każda z nas szykując się na ten wyczekiwany, imprezowy wieczór chce wyglądać jak najlepiej. Makijaż jest ważnym elementem tych przygotowań, ale jeżeli chcesz zaszaleć i użyć nową paletkę cieni lub podkład, wypróbuj je przed imprezą. Sprawdź, czy wszelkie wybrane przez Ciebie kolory i odcienie pasują do twojej cery Najgorsze co może być to zmienianie makijażu i zmywanie wszystkiego w pośpiechu, bo jednak coś wygląda inaczej niż sobie zaplanowałyśmy. Warto nawet na wieczór przed imprezą wypróbować nasz makijaż i później na spokojnie go odtworzyć. 

8. Głodówka

Głodówka jest o tyle niebezpieczna, że w połączeniu z alkoholem może skutkować bardzo szybkim upiciem się, a w najgorszym przypadku omdleniem. Wcześniejsze zaplanowanie tego, co będziemy jeść przed imprezą jest równie ważne jak dobór stroju, ponieważ od tego może zależeć czy po imprezie obudzimy się z kacem lub bez niego. 

9. Nieprzespana noc

Jeżeli zabawa do białego rana to dla Ciebie rzadkość, a niewyspanie łączy się ze złym humorem koniecznie pamiętaj o tym, żeby się wyspać! Dodatkowo im bardziej będziemy wyspane, tym bardziej będziemy wyglądać na wypoczęte, a energię na zabawę będziemy mieć do samego końca imprezy. 

10. Ekspresowa depilacja brwi

To rada od jednej z naszych redaktorek. Jeżeli tuż przed wyjściem, przy wykańczaniu makijażu, zauważysz intruza w postaci włoska - zajmij się nim po imprezie. Dlaczego? Ponieważ istnieje obawa, że na jednym włosku się nie skończy, a nawet jeżeli się skończy to nie masz pewności, że nie zostanie po nim czerwona plamka psująca efekt końcowy. Nam znane są oba zakończenia i niestety żadne z nich nie jest przyjemne.

11. Niesprawdzony strój

Sukienka kupiona na ostatnią chwilę? Koszula uprasowana jeszcze z metkami? Lepiej uniknąć takiej sytuacji w razie gdyby materiał był prześwitujący lub nieprzepuszczający powietrza. Czasami wystarczy chodzenie w danej części garderoby po domu, aby ocenić czy nadaje się na imprezową noc czy jednak lepiej postawić na sprawdzoną sukienkę podrasowaną nowymi dodatkami takimi jak naszyjnik czy pasek.

12. Nowy sposób depilacji

Testowanie nowej metody depilacji tuż przed imprezą jest bardzo ryzykowne. Możemy na przykład skończyć z nogami pokrytymi małymi, czerwonymi kropeczkami lub z innego rodzaju wysypką. Aby tego uniknąć najlepiej będzie jeśli użyjemy znanej nam metody depilacji, a testowanie nowych metod zostawimy sobie na inną okazję.

13. Szybkie malowanie paznokci

Makijaż gotowy, włosy ułożone, stoisz gotowa do wyjścia i chwytając torebkę zdajesz sobie sprawę, że nie pomalowałaś paznokci? Jeżeli ten scenariusz brzmi chociaż odrobinę znajomo na pewno wiesz, że malowanie paznokci tuż przed wyjściem nie jest dobrym pomysłem. Chyba, że nie przeszkadzają Ci odciśnięte wszystkie możliwe elementy na paznokciach niczym swoista mapa prowadząca od butelki z lakierem aż do miejsca, gdzie jest impreza.