Perfumy z feromonami budzą zainteresowanie wśród kobiet oraz wśród mężczyzn. Czy działają? Jak ich używać? Odpowiadamy!

Co to są feromony?

Feromony to złożone substancje chemiczne produkowane przez organizmy żywe (zwierzęta oraz rośliny) służące komunikacji z innymi osobnikami gatunku, a szczególnie przyciąganiu osobników płci przeciwnej. W badaniach udało się wychwycić dwie substancje, które oddziałują na płeć przeciwną. Feromonem żeńskim jest estratetraenol, a męskim androstadienon.  

Naturalne feromony działają w subtelny sposób. Gdy poznano ich moc, wymyślono mocniejsze, sztuczne odpowiedniki, które możemy spotkać w perfumach.

Czym są perfumy z feromonami?

Perfumy z feromonami zyskały popularność dawno temu, co zauważyć można we współczesnym reklamowaniu kosmetyków zapachowych. Pożądanie, zmysłowość, atrakcyjność czy przyciąganie płci przeciwnej to hasła towarzyszące na każdym kroku na przykład perfumom. Tak naprawdę nie powinno nas to dziwić. Dobrze dobrany zapach powinien komponować się z zapachem ciała, uwydatniać styl osoby, która je nosi oraz podkreślać jej wyjątkową osobowość. To, że po użyciu pachnidła stajemy się bardziej wyraziści i interesujący dla otoczenia może wiązać się z naszą atrakcyjnością.

Perfumy z feromonami najczęściej wybierają osoby, które chcą uwydatnić swoją atrakcyjność fizyczną oraz seksapil. Feromony w perfumach to sztuczne substancje o silniejszym działaniu niż te naturalnie produkowane przez organizmy zwierzęce i roślinne, dlatego też ich skuteczność jest znacznie wyższa. Perfumy z feromonami mogą zdziałać cuda, szczególnie przy zawieraniu znajomości i na jej początkowym etapie, kiedy to wygląd zewnętrzny w głównej mierze decyduje o zainteresowaniu płci przeciwnej.

Jak aplikować perfumy z feromonami?

Perfumy z feromonami aplikujemy podobnie, jak inne zapachy. Warto pamiętać o kilku ogólnych zasadach.

  • Zapach aplikujemy bezpośrednio na skórę, aby mógł on się ulatniać w odpowiednim tempie wraz ze zmieniającą się temperaturą ciała. Psikanie perfum na ubrania może być ryzykowne, ponieważ mogą one odbarwiać tkaniny.
  • Przy aplikowaniu perfum trzeba zachować umiar. Powinniśmy go czuć, jednak nie na tyle, aby przeszkadzał osobom w naszym otoczeniu.
  • Wszelkie perfumy najlepiej aplikować na czystą skórę po kąpieli. Przed aplikacją nie powinno się nanosić na skórę innych kosmetyków o intensywnym zapachu, który może wpłynąć na woń pachnidła.
  • Powinniśmy aplikować perfumy tam, gdzie skóra jest najcieplejsza, czyli na szyi, w zgięciach łokciowych i kolanowych, za uszami i na nadgarstkach.
  • Perfum po nałożeniu nie rozcieramy, tylko pozwalamy im wyschnąć.

Czy perfumy z feromonami działają?

Na temat tego, czy perfumy z feromonami są skuteczne, krążą różne opinie. Jedni twierdzą, że dzięki nim można znacząco poprawić swoje kontakty towarzyskie, w tym – relacje damsko-męskie, inni użytkownicy są nimi zupełnie rozczarowani. Nie ma badań, które potwierdzałyby tak skuteczne działanie feromonów. Z drugiej jednak strony nie ma również takich, które obalałyby tezę, że wpływają one na zwiększenie zainteresowania płci przeciwnej. Warto więc spróbować i przekonać się na własnej skórze, czy w naszym wypadku działanie feromonów będzie skuteczne.