Kobiety najczęściej wybierają perfumy z piżmem na wieczorne wyjścia, randki i wtedy, gdy chcą prezentować się seksownie i zmysłowo. Perfumy z dodatkiem piżma otulają ciało niezwykłym zapachem tajemnicy, elegancji, luksusu i pewności siebie.

Piżmo to jedna z najstarszych substancji zapachowych na świecie. Już w starożytności używano go podczas zalotów i spotkań damsko-męskich, wierząc, że jego wyjątkowy zapach nastraja osoby w miłosny nastrój. Piżmowy zapach korzystnie wpływa na psychikę, przynosi odprężenie, dobry nastrój i łagodnie pobudza, dzięki czemu szybko zajął ważne miejsce w medycynie i aromaterapii. Piżmo uważane jest również za bardzo silny afrodyzjak.

W świecie arabskim esencja z piżma była dodawana do tynku ścian meczetów, aby roztaczać piękny zapach za każdym razem, kiedy ścianę rozgrzeje słońce. Piżmowe nuty podbiły cały świat, a naukowcy nieustannie opracowują nowe i coraz doskonalsze esencje, aby jeszcze lepiej oddać intensywność tego charyzmatycznego i atrakcyjnego zapachu.

Piżma używano też jako lekarstwa na bóle głowy, wcierając płyn w skronie. Ponadto przypisywano mu właściwości uspokajające i relaksujące, miał działać kojąco na zszargane nerwy, przynosząc ukojenie i spokój.

Piżmo nadaje perfumom wyjątkową woń – pełną zmysłowości, elegancji, luksusu, kobiecości, tajemniczości, a ze względu na doskonałe właściwości utrwalające, które przedłużają trwałość perfum na skórze, jego niewielką ilość można znaleźć w niemal każdym flakonie.

Piżmo jest często nazywane zapachem czystości. Jest niezwykle intensywne, zmysłowe, słodkie i pudrowe. Niekiedy zawiera wyczuwalne akcenty korzenne lub drzewne.

Interesujące jest to, że naturalna woń piżma jest delikatnie mówiąc mało przyjemna. Przypomina amoniak i ciężki zwierzęcy zapach. Jednak połączona z innymi nutami zapachowymi daje niebywały efekt.

Obecnie perfumy damskie z piżmem są jednymi z najbardziej pożądanych zapachów. Kojarzone są ze zmysłowością, elegancją, zwierzęcym magnetyzmem i nutą erotyzmu.

Perfumy z piżmem są najczęściej zamykane w pięknych flakonach o kolorze beżu, różu i złota

Ponieważ piżmo dobrze łączy się z różnymi rodzinami zapachów, można bez problemu wybrać odpowiedni zapach dla Ciebie.

Proponujemy kilka zapachów z piżmem, które będą wspaniała propozycją na ciepły letni wieczór, również dla panów:

Narciso Rodriguez Narciso – zapach stworzony przez amerykańskiego projektanta Narciso Rodrigueza. Stanowi połączenie bułgarskiej róży, kwiatu pomarańczy, jaśminu, piżma, paczuli, cedru, wetiwerii, kumaryny. Pudrowa, ciężka nuta odznacza się dużą oryginalnością i trwałością.

Burberry Touch for Men - woda toaletowa dla mężczyzn - to inspirujący i elegancki męski zapach, który jest niezwykle przyjemny. Bogate świeże nuty zapachowe otulają niezwykłą świeżością. Pozostawiają na skórze czystą esencję elegancji i męskości. Należą do grupy zapachów kwiatowo przyprawowych.

Salvatore Ferragamo Emozione Dolce Fiore, woda toaletowa dla kobiet - oddaje hołd naturalnemu pięknu, kobiecości i elegancji. Doskonale podkreśli Twój urok i niewymuszone wyrafinowanie. Reprezentuje kwiatowo-owocowy zapach.

Montale White Musk, woda perfumowana unisex - to kwiatowo-piżmowy zapach dla kobiet i mężczyzn. Montale White Musk otwierają się wonią płatków fiołka i olejku ylang-ylang, po której następuje szlachetny aromat nasycony czystym, białym piżmem. To typowo orientalna, prosta kompozycja zapachowa, odznaczająca się fascynującą przejrzystością.

Boucheron Iris de Syracuse, woda perfumowana unisex - Woda perfumowana unisex Boucheron Iris de Syracuse to idealny zapach dla wszystkich niezależnych kobiet i mężczyzn, żyjących według własnych zasad. Zapach drzewno – kwiatowy.