Makijaż ślubny musi wiele znieść

Makijaż ślubny będzie narażony na wiele przeciwności, które sprawią, że ciężko mu będzie przetrwać aż do rana. Tymczasem każda panna młoda marzy o tym, by wyglądać idealnie przez całą noc. Łzy wzruszenia i ewentualny deszcz mogą rozmyć tusz do rzęs, ale to niestety nie jedyne zagrożenia.Całonocna zabawa też nie jest obojętna dla make-upu. Co zrobić, by makijaż ślubny był niemal niezniszczalny?

Trwały makijaż ślubny

Podczas wykonywania makijażu ślubnego z pomocą przychodzą nam kosmetyki, które możesz kupić w drogerii lub w specjalistycznych sklepach dla wizażystów. Są to m.in. bazy. Możesz wybierać spośród szeregu produktów, ale najbezpieczniej będzie, gdy postawisz na odpowiednią dla każdej cery przezroczystą bazę silikonową. Tajemnica jej stosowania tkwi w umiarze - nałóż na twarz ilość odpowiadającą główce od szpilki i rozcieraj do momentu, aż przestaniesz czuć ją pod palcami. Dopiero wtedy dołóż więcej kosmetyku. Jeśli zastosujesz zbyt dużą ilość bazy silikonowej Twój makijaż ślubny... spłynie!

makijaż ślubny
Shutterstock

Drugim bardzo ważnym produktem podczas robienia makijażu ślubnego jest baza pod cienie do powiek. Jej zadaniem jest przede wszystkim przedłużenie trwałości cieni, ale nie tylko. Dzięki bazie kolory wydają się bardziej nasycone, a cienie łatwiej jest ze sobą połączyć i rozcierać na skórze. Również jej zasługą jest niegromadzenie się kosmetyków w załamaniach powiek.

Czy istnieje szminka, której nie zjesz?

W dniu ślubu zwykle jest na wszystko mało czasu, więc makijaż ust powinien być bardzo trwały, byś nie musiała go poprawiać. Warto sięgnąć po utrwalacz, który sprawi, że szminka będzie pięknie wyglądać nawet do 12 godzin! Fixery do ust mają postać zbliżoną do lakieru do paznokci. Zostały wymyślone na potrzeby Hollywood. Chodziło o to, by podczas kolejnych dubli scen pocałunku nie trzeba było poprawiać make-upu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ten patent wykorzystać w makijażu ślubnym.

makijaż ślubny
Shutterstock

Patenty wizażystów na utrwalenie makijażu ślubnego

Klientki wizażystów oczekują, że makijaż ślubny przetrwa w nienaruszonym stanie nawet 30 godzin. To jest możliwe! Oprócz zastosowania powyższych kosmetyków i trwałego fluidu, warto sięgnąć po trik stosowany na planach filmowych. Zmocz gąbeczkę do mycia twarzy, odciśnij papierową chusteczką nadmiar wody i dociskając do twarzy nakładaj nią sypki puder. Następnie dużym pędzlem strzepnij nadmiar kosmetyku.

W sklepach dla wizażystów możesz też kupić fixer w aerozolu. Jest to kosmetyk, który pokrywa twarz czymś na kształt nieprzepuszczalnej powłoki, po której spływa woda. Również dzięki niej setki całujących Cię w policzek gości nie zetrze makijażu. Najczęściej producenci kosmetyku gwarantują trwałość właściwie wykonanego makijażu ślubnego nawet do 36 godzin. Nie stosuj jednak fixera samodzielnie! Zgodnie z instrukcją należy go rozpylić z określonej przez producenta odległości. Jeśli jej nie zachowasz, będziesz miała wrażenie nieprzyjemnie ściągniętej cery. Warto więc podczas utrwalania makijażu ślubnego poprosić o pomoc mamę lub świadkową.