Nawet najlepsze kosmetyki do makijażu nie spełnią swojej roli, jeśli nie przygotujesz odpowiednio skóry. Wystarczy zastosować się do kilku zasad, by make-up zawsze wyglądał pięknie i nie wymagał poświęcania mu zbyt wiele czasu podczas porannego szykowania się do wyjścia.

Regularny peeling

Podstawą pielęgnacji cery jest systematyczne złuszczanie naskórka. W tym celu 1-2 razy w tygodniu stosuj peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty. Pierwszy z nich jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla cery suchej i wrażliwej. Zawarte w nim enzymy delikatnie rozpuszczają martwe komórki. Peeling ziarnisty może być stosowany jedynie przy cerze tłustej i mieszanej. 

Włóż maskę

Peeling do twarzy jest doskonałym wstępem do dalszej pielęgnacji. Po wykonaniu go naskórek szybciej wchłonie substancje odżywcze zawarte w kosmetykach. W kolejnym kroku warto więc zastosować dostosowaną do potrzeb cery maskę. Jeśli nie jesteś pewna, który produkt wybrać, sięgnij po maseczki do twarzy z zawartością kwasu hialuronowego. To jedna z najsilniej nawilżających substancji, która nie zaszkodzi żadnemu typowi cery.

Uważaj na kosmetyki wysuszające

Większość kobiet wie, jak ważne jest nawilżanie cery suchej. Niestety często zapominamy o tym, gdy mamy cerę tłustą. Kosmetyki mające walczyć z nadmiarem sebum wysuszają naskórek. Jeśli nie będziesz pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających, w efekcie twoja skóra będzie pokryta nieestetycznym przesuszonym naskórkiem, a jednocześnie będzie wykazywać cechy cery tłustej. Masz wątpliwości, jak dobrać właściwą pielęgnację? Skonsultuj się z dermatologiem lub kosmetyczką. Z ich pomocą dobierzesz najlepsze kosmetyki pielęgnacyjne.

Demakijaż jest podstawą makijażu

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zmęczona, nie powinnaś zapominać o demakijażu. Oczyszczenie cery, a następnie przywrócenie jej naturalnego PH z pomocą toniku warunkuje właściwą regenerację w nocy. Proces naprawy naskórka możesz wspomóc stosując bogate w składniki odżywcze kremy, a 1-2 razy w tygodniu maski na noc

Tuż przed wykonaniem makijażu

Zanim chwycisz za pędzle i kosmetyki kolorowe, wykonaj demakijaż. Najbardziej uniwersalnym produktem, którego możesz użyć niezależnie od rodzaju cery jest płyn micelarny. Jeśli chcesz, by make-up był trwały, kolejnym krokiem powinno być zastosowanie toniku, a na koniec kremu nawilżającego. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki o lekkiej konsystencji, które bardzo szybko się wchłaniają. Krem na dzień nie powinien pozostawiać na twarzy tłustego filmu. 

Zobacz także: Odżywianie i regeneracja skóry po 40.