Pierwszy dzień wiosny 2022 - kiedy wypada?

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny 2022 wypada w niedzielę, 20 marca. Chwilę po godzinie 22 pożegnamy zimę i przywitamy nową porę roku.  Kalendarzowy pierwszy dzień wiosny 2022 przypada na 21 marca - i to właśnie ten dzień jest uznawany za początek wiosny, ale również jest obchodzony przez uczniów jako Dzień Wagarowicza. Ciekawostką jest, że astronomiczna i kalendarzowa wiosna nie zawsze wypadają tak samo. Czasami jest między nimi jeden dzień różnicy, ale zdarza się, że daty te pokrywają się. 

Astronomiczna wiosna pojawia się kiedy Słońce wchodzi w znak Barana. Ten dzień może wypaść pomiędzy 19 a 21 marca. Czas jej trwania datuje się na moment równonocy wiosennej aż do okresu, kiedy następuje przesilenie letnie. O tej porze roku dni stają się dłuższe, a noce krótsze. To doskonały czas, żeby zebrać siłę na popołudniową jazdę na rowerze, czy porządki w ogrodzie. Dzień później – 21 marca – przypada kalendarzowa wiosna. Jest to jedna z naszych ulubionych pór roku, gdyż wszystko budzi się do życia, od roślin i zwierząt, aż po naszą wewnętrzną kobiecą energię! 

Kiedy przestawić zegarki na czas letni?

Wiosną przestawiamy również zegarki w związku z tym, że dzień staje się dłuższy, a noc krótsza. Zmiana czasu z zimowego na letni w 2022 roku nastąpi w nocy z 26 na 27 marca - wówczas przestawimy nasze zegarki z godziny 2 na 3.

Zobacz:

Zmiana czasu z zimowego na letni > > >

Pierwszy dzień wiosny - jak celebruje się go w innych krajach? ->>

Pierwszy dzień wiosny - co wtedy robić?

Wiele osób zaczyna zmieniać swoje życie na początku stycznia - dokładniej na początek Nowego Roku. My uważamy, że to pierwsze dni wiosny są idealne, aby zmienić to co wcześniej sprawiało nam dużo trudności. To właśnie w tym momencie, nie bez przyczyny, wszystko zaczyna budzić się do życia. Twoja energia również wkroczy na inny wymiar. Słońce dostarczy bardzo potrzebnej naszemu organizmowi witaminy D3, a wiosenne lekkie powietrze sprawi, że nasze ciało będzie potrzebowało więcej ruchu. Dlatego czemu nie zacząć biegać? A może długie relaksacyjne spacery po lesie? Wolne popołudnie przeznacz na rower czy rolki, wedle upodobań. Od razu poczujesz się lepiej, gdyż w zdrowym ciele zdrowy duch!

Zobacz również:

Pierwsze wiosenne dni mogą być świetnym czasem na lepsze zorganizowanie codziennych obowiązków. Dni zaczną być dłuższe, więc śmiało możesz dołożyć nową pasję do swojej listy aktywności. A może od dłuższego czasu byłaś przemęczona? W takim razie zaplanuj sobie więcej odpoczynku, znajdź czas na kawę z przyjaciółkami, czy poranne bądź popołudniowe zajęcia z jogi

Wiosna będzie perfekcyjnym momentem na zadbanie o swoją linię. Jak wiemy ładna pogoda sprzyja odkrywaniu ciała. Obcisłe koszulki i szorty będą dobrze na tobie wyglądać, jeśli będziesz czuła się dobrze w swoim ciele. Nie chodzi tutaj o drastyczne diety, ale zadbanie o zdrowe odżywianie się każdego dnia. Szczypta sportu, zbilansowana dieta, 1,5 litra wody dziennie i słoneczne dni to dobra recepta na początek wiosny!

Zielone koktajle na odchudzanie - 10 pysznych przepisów ->>