Modna typografia

To już koniec tanich reprodukcji na ścianach. Moda na typograficzne plakaty opanowała nasze wnętrza. Wywodząca się z projektowania graficznego typografia to doskonała alternatywa dla tradycyjnych obrazów i pamiątek - i pomysł na efektowną dekorację ściany. Wbrew pozorom, to nie hasło - ale stylowe liternictwo - gra tu pierwsze skrzypce. Zaprojektowane z dbałością o detale litery w różnych rozmiarach i kształtach tworzą nietuzinkowe graficzne kompozycje, które idealnie wpisują się w nowoczesną estetykę wnętrz w stylu skandynawskim.

 

Domowy manifest

Można też potraktować ten trend poważniej. Nie ma nic bardziej osobistego, niż zawieszony na ścianie prywatny manifest. Słowa, które potrafią zmotywować - albo od samego rana wprawić w doskonały nastrój - to idealny materiał na typograficzną dekorację ściany. Plakaty z hasłami nadadzą Twoim czterem kątom nowoczesny charakter - i zaznaczą Twoją indywidualność. 

 

Plakaty z przymrużeniem oka

Hasła i cytaty na ścianie wydają Ci się cliché? Potraktuj sprawę z humorem! Plakaty na ścianę z żartobliwymi hasłami, zabawne kolokwializmy albo gry słowne dodadzą domowej aranżacji lekkości - i wprowadzą do domu odrobinę abstrakcji. Odnajdą się nie tylko w salonie - ale również w przedpokoju, kuchni, a nawet - łazience. 

 

Domowa galeria

Typograficzne plakaty najlepiej wyglądają gdy jest ich więcej - więc zamień pustą ścianę w domową galerię! Możesz dowolnie łączyć różne czcionki i rozmiary. Dla uzyskania eleganckiego efektu wybierz kilka barw dominujących, które powtarzają się w różnych miejscach na ramkach i plakatach.