Wiele z nas chociaż raz w życiu pochopnie zdecydowało się na obcięcie grzywki. Czy była to decyzja mądra? Głosy na pewno będą podzielone. Za sprawą najnowszych (jak i tych starszych) trendów, grzywka jest w modzie. Przeglądając strony gazet czy popularne konta na Instagramie (klik do naszego instagrama) widzimy, że grzywka może być niezwykle stylowa. Jeżeli po głowie chodzi Ci obcięcie grzywki poznaj kwestie, które pomogą Ci przygotować się do tej zmiany jak najlepiej!

Jaką grzywkę wybrać?

Podjęcie decyzji o obcięciu grzywki to jedno, ale wybór kształtu i długości grzywki to zupełnie inna historia! Zanim zdecydujesz się na wizytę u fryzjera zrób dokładny research. Wyszukaj zdjęcia modelek lub aktorek, które mają podobny typ urody i zdecydowały się na grzywkę. Będziesz mogła sprawdzić, jaki kształt grzywki będzie najbardziej odpowiedni. Zastanów się również, na jakim efekcie ci zależy – chcesz ukryć tak zwane wysokie czoło, optycznie wysmuklić twarz, a może podkreślić kości policzkowe? Każdy z nich możesz osiągnąć za pomocą innego cięcia. Gdy zdecydujesz, jaką grzywkę chcesz mieć, zapisz kilka zdjęć, aby pokazać je fryzjerowi jako inspiracja.

Czy grzywka będzie praktyczna?

Zanim zdecydujemy się na grzywkę, rzadko kiedy myślimy o jej spinaniu bądź zapuszczaniu, co nie zmienia faktu, że jest to ważny punkt. Jeżeli myślisz o krótkiej albo bardzo krótkiej grzywce, upewnij się, że będzie ona pasować do twojego kształtu twarzy. Ponieważ nie można jej spiąć czy ukryć w inny sposób. Musisz być przygotowana, że nic nie będzie można z nią zrobić przez kilka miesięcy.

Grzywka – czy masz na nią cierpliwość?

Grzywka wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a więc kilku czy kilkunastu dodatkowych minut, które należy na nią przeznaczyć o poranku. Dlatego też, zanim podejmiesz decyzję o posiadaniu grzywki zastanów się czy masz wystarczająco dużo cierpliwości i czasu, aby ją układać i pielęgnować.

Grzywka? Tylko u zaufanego fryzjera!

Podjęłaś decyzję o grzywce? W takim razie wybierz się do zaufanego fryzjera. Ważne, aby dana osoba dobrze znała twoje kosmyki. Dzięki temu będziesz miała pewność, że twoje włosy zostaną dobrze obcięte! Jeżeli nie masz zaufanej osoby, a końcówki najczęściej podcinasz sobie sama, mamy dla Ciebie poradnik, jak obcinać grzywkę samodzielnie.

Regularne wizyty w salonie fryzjerskim

Pamiętaj także, że obcięcie grzywki to początek regularnych wizyt w salonie fryzjerskim. Jeżeli zdecydowałaś się na curtain bangs lub grzywkę rozczesywaną na boki w stylu lat 70., wizyty mogą być rzadsze niż w chwili, gdy masz prostą grzywkę. Warto wziąć to pod uwagę przed pierwszym cięciem.

Zapuszczanie grzywki to trudniejsze niż się wydaje!

Zapuszczanie grzywki trwa niestety dość długo. Pierwsze trzy, cztery miesiące będą najtrudniejsze.  Można przez ten czas wspierać się wcierkami, aby pobudzić porost włosa. Dlatego też warto decyzję o grzywce podjąć na chłodno, przemyśleć ją, aby myśl o zapuszczaniu nie pojawiła się tuż po ścięciu.

Sprawdź też: