Poznaj zalety materacy piankowych

Pierwszą i chyba najważniejszą zaletą wyboru materaca piankowego będzie jego uniwersalność. Spiszą się doskonale zarówno jako podłoże dla dzieci jak i dorosłych, a nawet osób w podeszłym wieku czy niepełnosprawnych ruchowo. Głównie dlatego materace piankowe są jednym z najczęstszych wyborów Klientów w Polsce i nie tylko.

Wśród innych najważniejszych zalet materacy piankowych znajdziemy m.in. ich wysoką elastyczność. Materiał z których są wykonane sprawiają, że materace idealnie dopasowują się do budowy ciała użytkowników, dbając tym samym o ich postawę i kręgosłup. Wysoka elastyczność pozwoli również na komfortowy sen dla par. Materace piankowe nie reagują na zmianę pozycji osoby śpiącej obok czy jej poranne wstawanie. Brak drgań pozwala na niezakłócony sen nawet w przypadku, kiedy partner wierci się w nocy lub często wstaje np. do toalety.

Pianka ma również inne ważne właściwości. Na przykład nie jest idealnym środowiskiem dla grzybów czy roztoczy. Tym samym wybór takiego materaca jest polecany w szczególności dla alergików. Dodatkowo, na takim materiale nie osiada się kurz, co również ma znaczenie w przypadku alergii. Dodając do tego wykorzystanie taśm 3D i otworów wentylacyjnych, zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza zapewniając maksymalną higienę użytkowania.

Pamiętajmy również, że wysoka elastyczność materacy piankowych sprawia, że świetnie pasują do każdego rodzaju stelaży, co ma znaczenie przy doborze materaca dla osób starszych, schorowanych czy wymagających długiej rehabilitacji.

Materace piankowe bardzo często są podzielone na 7 stref twardości stworzonych z pianek o różnej gęstości, co dodatkowo poprawia komfort snu, bo każda strefa odpowiada za inną część ciała. Ponadto materace piankowe, nawet o dużych wymiarach są niezwykle lekkie, co usprawnia ich transport, a także ułatwia obracanie na drugą stronę.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj materaca do spania?

Kupno nowego materaca to zawsze swego rodzaju wyzwanie. Ważne, by dobrać ich do własnych preferencji i potrzeb. Pamiętajmy, że inny materac wybierzemy do samotnego snu, a inny, jeśli łóżko dzielimy z naszym partnerem. Pamiętajmy, by dobierać materace tylko renomowanych i uznanych producentów. Tego typu produkty posiadają zazwyczaj atesty poświadczające wysoką jakość i bezpieczeństwo ich użytkowania. Wybór materaca od producentów z górnej półki również zapewni nam ich większą żywotność, a także dbałość o kwestie higieny osobistej.

Warto również w kwestii wyboru odpowiedniego materaca posłuchać ekspertów. Dla przykładu, kierując się artykułem opublikowanym na stronie twoja-sypialnia.pl, jednym z najlepszych materacy piankowych na rynku jest model Hilding Boogie. Materac ten idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała i zapamiętuje pozycję leżenia, dzięki czemu szczególnie dba o zdrowie naszego kręgosłupa, a do tego wygodę i komfort snu. Zastosowana w nim specjalna pianka Flexifoam nie tylko jest wysoce elastyczna, ale i plastyczna co ma zdecydowany wpływ na nasze bezpośrednie odczucia. Hilding Anders to jeden z liderów wśród producentów łóżek i materacy, dzięki czemu produkty tej właśnie marki mogą okazać się idealnym wyborem dla Ciebie.