Męski krój

Jednym z największych trendów na jesień 2017, znajdującym swoje odzwierciedlenie w nowych kolekcjach popularnych sieciówek, jest męski krój płaszcza. Prosta, podkreślająca ramiona forma jest w tym sezonie zestawiana z mocnymi barwami oraz słodkimi pastelami. Fason ten, choć charakterystyczny, nosi znamiona uniwersalnego okrycia wierzchniego. W zależności od wybranej kolorystyki, butów, czy też dodatków – nabiera zupełnie innego charakteru. Sprawdza się w praktycznie każdej stylizacji, dlatego noście go zarówno do ciężkich butów militarnych, jak i kobiecych botków na obcasie.  

Oversize

Na wybiegach i w witrynach sklepowych już od kilku sezonów króluje oversize.  Bez względu na jaką wersje uzupełnienia stylizacji postawicie - obszerna, niedopasowana forma płaszcza zawsze wygląda stylowo. Niestety, nie każda z nas może sobie na to pozwolić.  Dla posiadaczek drobnej, niewysokiej sylwetki, jest to dosyć ryzykowne. Forma ta okaże się dla tych z Was zbyt przytłaczająca. Rozważnie wybierajcie długość oversize’owego płaszcza. Jeśli chcecie uniknąć wrażenia ciężkości i masywności postury, zdecydujcie się raczej na krótki fason. Dodatkowo, oversize uwielbia szarości i inne stonowane barwy. Połączenie go z soczystą cytryną lub intensywną fuksją, zamiast stylowego jesiennego looku, stworzyłoby raczej nieco zabawne przebranie.

Klasyczny trencz

Klasyka jest zawsze w modzie. Zanim jednak nieśmiertelny trencz  stał się jednym z najbardziej stylowych elementów garderoby, przeszedł naprawdę długą drogę. Z brytyjskich okopów wojskowych przeniósł się na wielki ekran produkcji Hollywoodzkich, aż towarzysząc Audrey Hepburnrn w jej kultowym śniadaniu u Tiffany’ego,  na stałe trafił do serc największych kreatorów mody i mieszkańców całego świata. W tym sezonie poza uniwersalnymi odcieniami nude, warto postawić na trencz w barwach granatu lub khaki. Bez problemu znajdziecie takie w najnowszych kolekcjach sieciówek! 

Odważne wzory

Jesienny płaszcz większości z nas kojarzy się ze spokojnymi, gładkimi tkaninami. W tym sezonie przyszedł jednak czas na odrobinę szaleństwa. Folkowe hafty, bogate zdobienia, czy dodatki typu frędzle i kolorowe chwosty przeżywają prawdziwy modowy renesans. Na wybiegach pojawiały się także drapieżne motywy rodem wyjęte z afrykańskiego safari. Jesienią 2017 kontrowersyjne cętki na płaszczach wracają do łask. Wzorzystym wyborem dla mniej odważnych, powinna być z kolei ponadczasowa krata.

Moc kolorów

Urocze pastele, ognista czerwień, czy energetyzująca fuksja przywodzą na myśl raczej wiosenną porę. Jesienią tego roku wszystko wywracamy jednak do góry nogami! Jeśli znudziła Wam się klasyczna czerń i bezpieczne szarości, z nowych kolekcjach sieciówek, bez zastanowienia wybierajcie modele w intensywnych barwach. Kolorowe płaszcze i inne okrycia wierzchnie modnie zwalczą pochmurną jesienną aurę.