Płaszcze zimowe damskie stanowią jeden z najważniejszych składników garderoby na najbliższe miesiące. To one są oczywistym wykończeniem większości stylizacji, ale też wpływają chociażby na nasze samopoczucie. Jak? Wystarczy w pochmurny zimowy dzień włożyć szmaragdowy płaszcz zimowy, by życie znowu nabrało niemal wiosennych barw. Nie zapominajmy także, że jednym z najmodniejszych kolorów tego sezonu jest czerwień wschodzącego słońca. Ten pełen energii kolor sprawi, że być może wypijesz o jedną kawę mniej w ciągu dnia. A które fasony płaszczy zimowych damskich będą na topie?

Płaszcze zimowe z kimonowym zapięciem

Tego typu płaszcze zimowe pięknie wyglądają zarówno wówczas, gdy są rozpięte, jak i po przewiązaniu ich w pasie. Ich poły są skrojone tak, by niezależnie od sposobu noszenia płaszcza świetnie się układały. To propozycja dla tych z Was, które od płaszcza damskiego oczekują przede wszystkim podkreślenia figury. Warto nosić je z modnymi w tym sezonie kozakami za kolano, przy czym płaszcz powinien kończyć się kilka centymetrów nad butem. Chyba, że postawisz na najmodniejszy look sezonu: monochromatyczną stylizację w której zarówno buty, jak i okrycie wierzchnie mają ten sam odcień.

Pudełkowe płaszcze na zimę

Po płaszczach typu oversize przyszedł czas na proste, pudełkowe kroje. Oczywiście w niektórych modelach zdarzają się jeszcze rękawy czy kołnierze w rozmiarze XXL, jednak dominuje przede wszystkim minimalizm. W bardzo oszczędny sposób podchodzi się do stosowania ozdobnych detali, choć gdy już się pojawiają, zdecydowanie wysuwają się na pierwszy plan. Ich nieobecność często rekompensuje wyrazisty kolor płaszczy na zimę. Karminowa czerwień, szykowna zieleń czy nieśmiertelny granat znakomicie równoważą brak większych szaleństw przy projektowaniu fasonów płaszczy damskich.

Płaszcze puchowe jako element codziennych stylizacji

Płaszcze puchowe, które niegdyś przypominały nieco bezkształtne worki, dziś w niczym nie ustępują ładnie wyprofilowanym wełnianym propozycjom. Kształtu nadaje im pasek lub zwężenie w talii. Efekt glamour pozwalają uzyskać otoczone futerkiem kaptury lub kołnierze. Ciekawym rozwiązaniem jest płaszcz zimowy, który swoim klientkom proponuje Zara. Sieciówka stawia m.in. na dwustronny model, które dopasujesz do różnych stylizacji. Największą zaletą puchowych płaszczy zimowych damskich jest jednak to, że z łatwością zestawisz je zarówno z butami na obcasach, jaki i z płaskimi botkami.