Spis treści:

  1. Plopping - jak wykonać go prawidłowo?
  2. Jakich stylizatorów używać, aby wzmocnić działanie?

Plopping - jak wykonać prawidłowo i co to za metoda?

Plopping to bardzo prosta metoda dla posiadaczek włosów kręconych oraz falowanych. To także świetny sposób dla tych, których włosy puszą się i są niesforne. Dzięki tej technice z łatwością wydobędziesz skręt swoich loków, lepiej je zdefiniujesz oraz sprawisz, ze będą wyglądały na zdrowsze i błyszczące

Jest to tak zwane formowanie włosów za pomocą cienkiego bawełnianego ręcznika bądź ściereczki czy koszulki. Pozwala na to, aby wilgoć utrzymana w ręczniku uformowała loki tak, aby powstały pojedyncze sprężyny. Przed wykonaniem tego zabiegu, warto roztrzepać mokre włosy i lekko pougniatać w dłoniach tak, aby nadal pozostawała w nich woda. Możesz dodać ulubioną odżywkę bez spłukiwania lub żel lniany.

Zbieramy włosy w lekki koczek, ale ich nie związujemy gumką. Na stole czy taborecie układamy ręcznik bądź ściereczkę i zebrane włosy na czubku głowy lekko dociskamy do taboretu czy stołu. Końce ręcznika zbieramy w rożek lub inną wygodną dla nas formę i ciasno związujemy. Pozostawiamy na 2-3 godziny.

Po tym czasie rozwiązujemy i suszymy delikatnym powiewem suszarki lub pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia, jeżeli mamy taką możliwość. Przy drugiej opcji skręt jest widoczny i o wiele ciekawszy, a włosy uniesione u nasady. Jeżeli boimy się o przetłuszczanie włosów pod ręcznikiem, warto wysuszyć delikatnie skórę głowy. Przy tej metodzie polecany jest cienki ręczniczek bądź ściereczka, dzięki czemu zapewniamy swobodne oddychanie skóry głowy.

Jakich stylizatorów używać, aby wzmocnić działanie?

Stylizatory, które mogą wspomóc działanie tej metody to między innymi żel lniany, wykonywany z siemienia lnianego, gotowanego do uzyskania kleiku i przefiltrowanego przez sitko. Daje zdumiewające efekty zwłaszcza na puszących i kręconych włosach.

Innym sposobem jest olejowanie włosów jeszcze przed umyciem ich i zastosowaniem ploppingu. Nałóż olej jojoba, kokosowy lub z łopianu na włosy i pozostaw na około godzinę. Po tym czasie spłucz odżywką i szamponem z SLS tak, aby dokładnie umyć skórę głowy. Włosy po olejowaniu są niezwykle gładkie, a skręt po zawinięciu w ręcznik będzie wyraźniejszy.

Dobrym pomysłem jest użycie odżywek bez spłukiwania lub tych 2-3 minutowych, które wygładzą powierzchnię włosa i delikatnie odżywią kosmki przed wysuszeniem i zabezpieczą przed późniejszym wysuszeniem za pomocą suszarki. W przypadku puszących się włosów oraz tych kręconych, polecane są odżywki do kategorii włosów wysokoporowatych oraz średnioporowatych.

Sprawdź też: