1. Ciągle widzisz podobieństwa między wami

Zachwycasz się tym, że śmieszy was ten sam dowcip, w podobny sposób spędzaliście wakacje w dzieciństwie, nie smakowała wam ta sama zupa w przedszkolu albo tak samo reagujecie w sytuacjach stresujących. To wszystko znaki, że chcesz mieć tę osobę jak najbliżej. Sama siebie upewniasz, że jesteście dopasowani i macie potencjał na wspólną przyszłość.

2. Chcesz robić dużo nowych rzeczy

Nagle interesujące i warte wypróbowania stają się aktywności, o których mówi twój partner, a które wcześniej cię nie obchodziły albo uważałaś, że są poza twoim zasięgiem. Chcesz czytać książki, które on poleca, próbować dań, które omijałaś z daleka, a jemu smakują, podoba ci się wędkarstwo, choć zawsze uważałaś to za najnudniejszą rozrywkę świata, nie boisz się wspinać po ściance, choć nie byłaś do tej pory fanką sportu. Masz wrażenie, że za sprawą partnera możesz w życiu więcej. Jeśli czujesz przypływ energii w „jego” obszarach, to znak, że się zakochujesz.

3. Twoje poczucie własnej wartości znacznie wzrosło przy tej osobie

Odkąd spotykasz się z tym mężczyzną, wydaje ci się, że lepiej sobie radzisz w pracy, masz lepszy kontakt z dzieckiem, jesteś atrakcyjniejsza, zasługujesz na szczęście. Gdy zakochujemy się we właściwej osobie, partner już samą swoją obecnością daje nam dowód na to, że jesteśmy lepsi, niż myśleliśmy. Często też zauważa w nas cechy, których sami nie dostrzegaliśmy. W relacji, w której zaczynasz kogoś kochać, samą siebie też coraz bardziej lubisz.

4. Cieszysz się z jego sukcesów (nawet jeśli tobie coś się nie udało)

Nie chodzi o kurtuazyjne gratulowanie czy bycie miłym. Jeśli masz w sobie prawdziwą wewnętrzną radość i czujesz satysfakcję z sukcesów partnera, jak ze swoich, to znak, że rodzi się w tobie dojrzałe uczucie.

5. Nie masz nic przeciwko uzależnieniu się

Nawet jeśli wcześniej najważniejsza była dla ciebie wolność, poczucie niezależności, chodzenie własnymi ścieżkami. Teraz podoba ci się to, że do rozwiązania jakiejś sprawy, chociażby najprostszej, banalnej, niezbędna jest rada albo pomoc twojego partnera. Chętnie go angażujesz w swoje życie, a to dobry znak na wspólną przyszłość.

6. Jesteś zazdrosna (ale nie podejrzliwa)

Z ewolucyjnego punktu widzenia zazdrość jest formą adaptacji w nowej rzeczywistości. Jeśli nie jest chorobliwa, pokazuje, że nam na czymś zależy. Z badań wynika, że ludzie, którzy są zazdrośni, są też zaangażowani w związkach. Ale nie należy mylić tego stanu z podejrzliwością objawiającą się np. sprawdzaniem telefonu komórkowego partnera. Takie zachowania oznaczają lęk, niską samoocenę i nie wróżą przyszłości związkowi.

7. Chcesz mu powiedzieć „kocham cię”

Bez poczucia skrępowania, strachu, ale ze spokojem i pewnością, że tak właśnie czujesz. Z badań wynika, że to kobiety pierwsze mówią te romantyczne dwa słowa i zwykle padają one wcześniej, niż faktycznie wchodzimy w fazę stabilnej miłości i przywiązania. Ale sama chęć wyznania partnerowi miłości pokazuje, że to więcej niż zauroczenie.

8. Nie masz dość tej osoby

Chociaż spędzasz z nią dużo czasu i nie zawsze są to tylko ekscytujące randki. Umiecie razem się ponudzić, spędzać wieczór, gdy jedno z was czyta, a drugie w tym czasie przygotowuje coś do pracy i mimo wszystko czujecie radość z samego przebywania ze sobą. To znak, że macie szansę na miłość.

9. Często patrzysz na twarz tej osoby

Z badań wynika, że angażując się emocjonalnie, chętnie i czasem w niekontrolowany sposób patrzymy na twarz i prosto w oczy drugiej osobie. Gdy chodzi wyłącznie o fizyczną, przelotną fascynację i pożądanie, częściej patrzymy na ciało partnera i raczej unikamy kontaktu wzrokowego.

10. Czujesz bardzo silne przyciąganie seksualne

Mijają tygodnie i faza pierwszej namiętności już minęła. Z badań wynika, że przy dużej intensywności spotkań „chemia” seksualna nie słabnie, a nawet rośnie, co sprawia, że partnerzy szybciej angażują się w związek.