Chwila nieuwagi i ulubiony cień do powiek rozpadł się na milion kawałeczków? A może ulubiona szminka postanowiła się rozdwoić? Zamiast wyrzucać z pozoru zepsuty kosmetyk, warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości i spróbować przywrócić mu dawną świetność. Jak to zrobić? podpowiadamy!

Pokruszony puder lub cienie do powiek

Zniszczony kosmetyk przełóż do woreczka lub owiń szczelnie folią. Końcówką pędzla rozdrobnij go do końca, a następnie przesyp do miseczki. Dodaj łyżeczkę alkoholu (70%). Możesz też użyć spirytusu rozrobionego z wodą w stosunku 2:1 (2 części spirytusu, 1 część wody). Wymieszaj na gładką masę i przełóż z powrotem do opakowania. Dokładnie wyrównujemy powierzchnię kosmetyku i odstawiamy go do wyschnięcia.

 

Sposób na zaschnięty tusz

Do pojemnika z tuszem dodawaj po kropli wody destylowanej (lub przegotowanej), sprawdzając za każdym razem jego konsystencję. Gdy będzie kremowa i pozbawiona grudek, odstaw kosmetyk na 24 godziny. Po tym czasie powinien być już gotowy do użytku. Jeśli maskara jest wodoodporna, zamiast wody użyj płynu do demakijażu.

 

Patent na złamaną szminkę

Do jej naprawienia będziesz potrzebować spirytusu i małego pojemniczka, w którym umieścisz szminkę. Uszkodzony kosmetyk (odłamaną część oraz to, co pozostało w opakowaniu) przełóż do miseczki i roztop w mikrofali. Plastikowy pojemniczek przetrzyj wacikiem nasączonym alkoholem, a następnie przelej do niego roztopioną pomadkę i odstaw ją do wyschnięcia.

 

Zaschnięty lakier do paznokci

Do buteleczki wkrapiamy odrobinę acetonu (lub zmywacza do paznokci, który go zawiera). Na pół buteleczki lakieru wystarczy 1/4 łyżeczki rozpuszczalnika. Zakręć buteleczkę i mocno nią potrząśnij. Zrób to także przed każdym użyciem lakieru.

Sprawdź też: