Stylowe towarzystwo

Choć szarości we wnętrzach same prezentują się nienagannie, w towarzystwie różu nabierają szlachetnej delikatności. Niezależnie od tego, czy wybierzesz odcień pudrowy, czy wpadający w bardziej liliowe tonacje, ten kolor znakomicie przełamuje chłodną, stonowaną szarość, dodając wnętrzom przytulności i świeżości.

Kolory idealne do sypialni

Stonowana, spokojna szarość to idealna kolorystyka do sypialni. Tu też różowe akcenty – jak np. wiszący nad łóżkiem obraz z bukietem róż – są jak najbardziej na miejscu. Dzięki takim kobiecym akcentom wnętrze stało się bardziej przytulne. Szare detale również dobrano tak, by uzyskać wrażenie większego komfortu – kapa i niektóre poduszki są z połyskliwego jedwabiu, na stoliku nocnym stoją kwiaty. Kącik z toaletką wpisuje się w elegancki klimat całej sypialni. Pomalowany na srebrzysty kolor mebel, lampa w stylu art déco i okrągłe lustro w święcącej ramie znakomicie dopełniają wnętrze. Przestrzeń zamyka jasnoszara tapeta w białe kwiaty na ścianie.

szara-sypialnia
Laura Ashley

Sposób na odmłodzenie

Różne odcienie szarości – jak na obiciu kanapy, podłodze, ścianach – to świetne tło dla detali w bardziej żywych odcieniach. Nadają pomieszczeniu klimat spokojnej elegancji, wyciszenia. Różowe dodatki zaś działają jak botoks – „odmładzają” wnętrze, sprawiają, że nabiera ono blasku. Podobnie działają chromowane dodatki – lampa, ramki obrazków.

Szare wnętrze w stylu retro

Wyklejenie ścian staromodną tapetą w bukieciki kwiatów to znakomity sposób, by neutralnie urządzony pokój zamienił się w romantyczny buduar. W zasadzie ten jeden zabieg zadecydował o klimacie całego wnętrza. Dodanie drobiazgów w delikatne desenie to już tylko kosmetyka.

szare-wnętrza
Laura Ashley

 

Zobacz całą galerię szarych wnętrz z różowymi akcentami >>>

Zobacz też: Najpiękniejsze szare wnętrza >>>