Spotkanie zaczęliśmy od prezentacji kosmetyków marki POLKA_zawsze_piękna, prowadzonej przez eksperta marki. Uczestniczki dowiedziały się, jak wybierane są surowce do produkcji kosmetyków POLKA – uwagę skupiono szczególnie na ich pochodzeniu i bogactwie.

Następnie redaktorka magazynu GLAMOUR Agnieszka Zygmunt, która na co dzień zajmuje się m.in. stylizowaniem produktów do sesji produktowych, opowiedziała o różnicach w sesjach produktowych robionych dla magazynu oraz do internetu.

Po teoretycznym wstępie przystąpiliśmy do części praktycznej, gdzie głównym wydarzeniem były warsztaty fotograficzne z 5 influencerkami:

stanczewska_official

nzamecka

mystrawberryfieldspl

agatamanosa

swiat_karinki

Podczas spotkania uczestniczki warsztatów pod okiem profesjonalnego fotografa Marcina Klabana oraz Agnieszki Zygmunt zostały wprowadzone w świat fotografii, w którym estetyka i idealnie dobrane produkty odgrywają znaczącą rolę. Influencerki stworzyły kompozycje z użyciem kosmetyków POLKA oraz dobranych przez siebie dodatków. Efekty ich pracy zostały upamiętnione na zdjęciach.

Specjalnie dobrane składniki kosmetyków POLKA to: bursztyn, len, owies, miedź i woda siarczkowa. To skarby z naszych pól, nadmorskich brzegów i podziemi pełnych minerałów, starannie pozyskane z lokalnych źródeł naszego kraju.

Powstało 5 linii tematycznych z poszczególnymi składnikami:

•             Bursztyn, który doda energii i odżywi.

•             Len, który zregeneruje i przyniesie spokój.

•             Owies, który radośnie nakarmi skórę.

•             Miedź i wody termalne, które odnowią twoje młodzieńcze moce.

•             Woda siarczkowa, która oczyści przynosząc relaks.

Wszystkie zadbają o skórę twarzy i ciała, wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie linię.

Uczestniczki warsztatów na pewno pochwalą się zdjęciami ze swoimi kompozycjami na własnych profilach na Instagramie!

Instafotografia, zwłaszcza pokazująca kosmetyki, rządzi się własnymi prawami, dlatego warto zgłębiać wiedzę na ten temat, by prowadzone profile były spójne i estetyczne.

Należy przede wszystkim zwracać uwagę na kompozycję, która nie powinna być zbyt przeładowana. Nie można też przypadkowo położyć elementów zdjęcia i "pstryknąć". Zanim w ogóle zaczniemy robić zdjęcie, dokładnie zastanówmy się co chcemy pokazać, co jest najważniejszym elementem, czy powierzchnia jest odpowiednio wypełniona, by nie powstały "dziury"? Warto przestawiać, układać, dokładać, odejmować i za każdym razem sprawdzać, jak zdjęcie wygląda w "kwadracie".

Tło do zdjęć dobieramy odpowiednio do koloru produktów i dodatków, najłatwiej dobrać jednorodne, białe. Jednak to nie jest warunek konieczny. Podczas warsztatów użyliśmy różnych kolorów tła.

Światło to najważniejsza rzecz. Najlepiej używać jednego źródła – naturalnego lub sztucznego. Kolejna rada to nie spieszyć się. Czasami trzeba zrobić kilkanaście zdjęć, zmieniając oświetlenie, kompozycję, by wybrać to idealne. I jeszcze jedno. Zbierajcie rzeczy, drobiazgi, bibeloty, suche liście, wstążki, ozdoby, kamyki, muszelki, kwiaty... wszystko, co może się przydać jako ozdobnik zdjęcia.

Zapraszamy na nasz Instagram ->> @claudia_magazyn

Zobaczcie galerię zdjęć z warsztatów ->>