W ramach ogólnopolskiej akcji #zostan w domu Polskie Radio nadaje audycje przeznaczone dla najmłodszych. Można je odbierać przez darmową aplikację mobilną Polskie Radio dzieciom, internet i odbiorniki DAB+
Co ważne audycje są bezpieczne – bo nie emitują żadnych reklam.

Oto kilka programów:

„Poranek”, poniedziałek - piątek w godz. 7-10 dziennikarze zapraszają dzieci do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na różne pytania, np. co to jest koronawirus, po co nam rękawiczki i maseczki ochronne, itp.

„Warsztat małego artysty”, poniedziałek – piątek, o godz. 9.30 - jak przygotować makietę, z czego zrobić papierową rakietę, a papieru kolorowego wykonać fale podobne do morskich.

„Rytmika”, poniedziałek - piątek o godz. 10.30 Martyna Sojka zasiada do fortepianu i prowadzi lekcję pełną dźwięków

„Słowo do słowa”, poniedziałek – piątek o godz. 15.30 , pani Literka zachęca do gimnastyki buzi, zdradza ciekawostki dotyczące języka polskiego, dzieci ćwiczą różne łamańce językowe.

Są również zajęcia z języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego.

Polskie Radio emituje też audycje z popularnymi bohaterami: Misiem Michasiem, Smokiem Adasiem, Królikiem Filipem i Lwem Leopoldem, od poniedziałku do piątku, w godz. 11-12, 18-19, w soboty 16-17.

Na koniec dnia w programie znalazły się wyciszające kołysanki, opowiadania i legendy, m.in. w programach „Wieczorne pogaduchy” i „Książka do poduszki”.

Szczegółowe informacje i więcej propozycji znajdziecie na www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom