1. “W głębi lasu”, 2020 r. 


Ten 6-odcinkowy miniserial kryminalny całkowicie wciąga widza w swoją historię. Może to zasługa scenariusza, który powstał na podstawie książki geniusza kryminału Harlana Cobena, a może niesamowicie charyzmatycznej obsady serialu. Jest to typ kina, przy którym nie sposób się nudzić. Akcja prowadzona jest wielowątkowo: śledzimy losy bohaterów w czasach współczesnych, widzimy też, co spotkało ich w latach 90. Młodzi, debiutujący aktorzy są naprawdę silnym elementem serialu i doskonale przedstawiają, co stało się wiele lat temu i jaką tajemnice skrywają od kilkudziesięciu lat. Serial okazał się hitem na platformie - całkowicie to rozumiemy!

mat. pras.


2. “Głęboka woda”, 2011-2013 r.


To serial, który bez wątpienia porusza bardzo trudne, niewygodne tematy. Akcja bowiem dzieje się wśród pracowników ośrodka pomocy społecznej. W serialu zobaczymy pełen wachlarz ciężkich, smutnych kwestii, z jakimi borykają się bohaterowie. Nie ominą nas ludzkie problemy: temat uzależnień, przemocy, dramatów społecznych. Serial jest także na wskroś prawdziwy. Nie czujemy, by historie zostały wyssane z palca, wręcz przeciwnie. Każdy odcinek przypomina nam o trudnej rzeczywistości pracowników socjalnych. Siłę serialu stanowi także jego obsada. W roli głównej obejrzymy doskonałego Marcina Dorocińskiego, któremu na ekranie towarzyszą między innymi Katarzyna Maciąg, czy Małgorzata Buczkowska. Propozycja ta to nie zbyt lekka pozycja, ale za to seans wartościowy i ważny. 

mat. pras.


3. “Zbrodnia”, 2014-2015 r.


Liczący dwa sezony serial to klasyk gatunku, jeśli chodzi o kryminały. W głównych rolach zobaczyć możemy Wojciecha Zielińskiego i magnetyczną Magdalenę Boczarską. Na ekranie towarzyszą im tak znane nazwiska, jak Kulig, czy Pazura. Serial ten ma wszystko, czego kryminałowi potrzeba: wartką akcję, ciekawą sprawę do rozwiązania, sporo prywatnych porachunków i skrywanych sekretów, bohaterów po przejściach. Akcja rozgrywa się na Półwyspie Helskim, więc całości klimatu dodaje także szum i nostalgia Bałtyku. Reżyser nie żałował widzom ujęć na plaży oraz wodzie, co również jest wielkim plusem tej produkcji.

Zobacz również:

mat. pras.


4. “Ultraviolet”, 2017-2019 r.


“Ultraviolet” to kolejna propozycja z policją i nierozwiązanymi sprawami w tle. Główna bohaterka, grana przez Martę Nieradkiewicz dołącza do grupy detektywów, którzy na własną rękę próbują rozwiązać niewygodne, trudne, kryminalne sprawy. Na ekranie towarzyszy jej Sebastian Fabijański, a wspólnie tworzą zgrany duet walczący z niesprawiedliwością. Całość serialu oparta jest na ciekawym pomyśle wykorzystaniu sieci i wspólnej pracy internautów do rozwiązywania po macoszemu traktowanych przez policję spraw. 

mat. pras.


5. “Prokurator”, 2015 r.


Tytuł serialu mówi o nim aż zanadto. Tytułowy prokurator Kazimierz Proch, grany przez świetnego Jacka Komana postanawia rozwiązać zagadkę, która trapi jego rodzinę. W towarzystwie komisarza Kielaka (w tej roli ponownie Wojciech Zieliński) oraz patolożki Siedleckiej (zagranej przez Magdalenę Cielecką) próbuje odkryć prawdę. To serial na bardzo wysokim poziomie, wciągający i intrygujący. 10 odcinków “Prokuratora” to bardzo dobra propozycja na deszczowy weekend, których ostatnio nam nie brakuje. 

mat. pras.

Zobacz też: 5 seriali na Netfliksie, które podobają się kobietom ->>