Mniejsze półki
Złożone bluzki łatwiej utrzymać w porządku, gdy każdy stosik znajduje się na osobnej półce. Powinna ona mieć szerokość 35-40 cm. To lepsze rozwiązanie niż jedna, długa półka.

Szuflady na bieliznę powinny znaleźć się w każdej szafie. Najwygodniej przechowuje się w nich skarpetki, staniki i figi.

Najwyższe półki
są idealne, by umieścić na nich duże pudła z uchwytami. Przechowujemy w nich sezonowe ubrania i te, które rzadko nosimy.

Relingi w szafie powinny być dwa, najlepiej na tej samej wysokości. Jeden na wieszaki z marynarkami i koszulami, a drugi na długie ubrania, płaszcze i sukienki. Pod tym na krótkie rzeczy wystarczy zostawić 100 cm wolnej przestrzeni. Niżej można zamontować dodatkowe półki i wieszaki.

Wysuwany wieszak
To praktyczne rozwiązanie na spodnie. Mieści nawet kilkanaście par. Tak przechowywane spodnie się nie gniotą. Łatwo je również powiesić i zdjąć.

Uporządkowane buty
Jeśli nie mamy szafki na buty, można trzymać je w pudełkach na dnie szafy. Najlepsze są przezroczyste opakowania.

DOPASOWANY WIESZAK

Swetry
Zamiast układać na półce, można je powiesić na wieszakach z zaokrąglonymi łagodnie ramionami.

Spodnie
Gdy mamy dużą szafę, każdą parę można przypiąć oddzielnie do wieszaka z klipsami. Jeśli mamy mało miejsca, warto kupić wieszak wieloramienny.

Marynarki i koszule
Na wieszakach wykonanych z drewna lub z grubego tworzywa, najlepiej wieszać marynarki. Koszule można umieścić na pionowym stelażu z kilkoma wieszakami. To dobry sposób, by oszczędzić miejsce w szafie.

Buty z wysoką cholewą
Nieodpowiednio przechowywane kozaki szybko się niszczą, a często są to buty bardzo drogie, wykonane z dobrych materiałów. Aby jak najdłużej nam służyły, warto je powiesić na specjalnym estetycznym wieszaku, przeznaczonym właśnie do kozaków.

Ład w dodatkach
Apaszki i paski najlepiej trzymać w jednym miejscu, np. na haczykach przytwierdzonych do wewnętrznej strony drzwi szafy. Wygodnie też powiesić je na specjalnym wieszak.