O usłudze przytulania po raz pierwszy usłyszeliśmy trzy lata temu, za sprawą Amerykanki, Samanthy Hess. To właśnie ona wpadła na niekonwencjonalny pomysł profesjonalizacji przytulania, które - jej zdaniem - ma charakter terapeutyczny. Usługa ta szybko zyskała popularność i znalazła kontynuatorów w innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii. Na dobroczynny wpływ przytulania na nasze zdrowie i samopoczucie powołują się również Sylwia Kalinowska i Magdalena Fiałkowska, założycielki Przytulanie.pl, pierwszego polskiego salonu oferującego tę usługę.

Jak przekonują, u nas także istnieje ogromne zapotrzebowanie na usługi profesjonalnego przytulania, gdyż powszechnie cierpimy na niedobór czystego, ludzkiego dotyku, ciepła i bliskości pozbawionej konotacji seksualnych. Usługa skierowana jest nie tylko do singli czy osób samotnych, ale także tych, które pozostają w związkach i po prostu chcą korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą sesja profesjonalnego przytulania.

Na czym to polega?

Spotkania odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni, w kojącej, relaksującej atmosferze. Podczas sesji, która trwa od 30 minut nawet do kilku godzin, klient znajduje się pod opieką profesjonalnego przytulacza. Przytulanie ma charakter platoniczny, jest pozbawione erotyki, klient i personel cały czas pozostają w ubraniu. Celem spotkań jest zaspokojenie potrzeby bliskości, akceptacji i czystego dotyku z drugim człowiekiem. Ile kosztuje jedna sesja? Za godzinę spędzoną z profesjonalnym przytulaczem zapłacimy od 79 zł, za pół godziny - 49 zł. Można też wykupić więcej sesji lub godzin w pakietach.

Co zyskujemy?

Pomysłodawczynie tego niecodziennego biznesu powołują się na badania naukowe, które dowodzą, że przytulanie ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Podczas przytulania organizm wytwarza oksytocynę, która ma właściwości relaksujące, obniża poziom napięcia i lęku. Przytulanie poprawia także działanie systemu nerwowego i odpornościowego, pozytywnie wpływa na pracę serca oraz reguluje ciśnienie krwi. Zdaniem Sylwii Kalinowskiej i Magdaleny Fiałkowskiej, przytulanie poprawia samopoczucie, pomaga  przezwyciężać negatywne emocje, zwiększa samoocenę i poczucie bezpieczeństwa, stanowi niezastąpioną broń w walce ze stresem.

Umówilibyście się na sesję profesjonalnego przytulania?