Lato i ładna pogoda sprzyjają i wręcz zachęcają do regularnych wizyt w ogrodzie. Pomimo upału i grzejącego słońca musimy pamiętać o odpowiednim stroju.

Praca w ogrodzie – obuwie

Latem nie chcemy nosić zakrytych butów, zdecydowanie chętniej sięgamy po klapki i sandały. Warto jednak pamiętać, że pracując w ogrodzie możemy skaleczyć się lub upuścić coś na stopę. Na chłodniejsze dni proponujemy kalosze, a na cieplejsze popularne na całym świecie crocsy. Ochraniają palce, są przewiewne i mogą wyglądać naprawdę stylowo! Jeżeli jednak wykonujemy prace, takie jak koszenie pamiętajmy o obuwiu, które odpowiednio ochroni stopy przed potencjalnym zranieniem.

Praca w ogrodzie – fartuch

Jeżeli nie chcemy, aby nasze ubranie pokryło się ziemią, warto zakładać do pracy w ogrodzie fartuch. Może być to fartuch kuchenny lub mocniejszy, przystosowany do pracy w trudniejszych warunkach.

Praca w ogrodzie - okulary i rękawiczki

Ochrona oczu i dłoni jest niezwykle ważna. Unikniemy w ten sposób drzazg, bardzo zabrudzonych dłoni. Okulary ochronią wzrok oraz poprawią jakość widzenia.

Praca w ogrodzie – krem z filtrem

Nie możemy zapomnieć o ochronie przed słońcem. Długie godziny spędzone na świeżym powietrzu mogą zapewnić nam piękną opaleniznę, ale trzeba pamiętać o zabezpieczaniu się przed słońcem.

Praca w ogrodzie - czapki i kapelusze

Praca w ogrodzie to bardzo często wielogodzinne przebywanie na słońcu. Musimy pamiętać o okryciu na głowę!

 

Zobacz również: