Spis treści:

  1. Mechaniczny peeling skóry głowy
  2. Enzymatyczny peeling czarnym mydłem
  3. Rozwodnij szampon przed myciem włosów
  4. Domowy peeling na bazie olejku

Mechaniczny peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy wykonywany raz w tygodniu to jeden z ważniejszych zabiegów, który musi być odpowiednio dobrany. Ci, którzy już wcześniej zastosowali go zgodnie twierdzą, że jest to kluczowe przy myciu włosów. Na pierwszym miejscu zawsze stawiajmy kondycję skóry głowy, bo to ona odzwierciedla stan fizyczny włosów.

Doskonałym wyborem dla skóry normalnej w kierunku przetłuszczającej się będzie peeling mechaniczny na bazie cukru, soli lub glinki. Możesz wybrać spośród glinki białej, czerwonej, zielonej oraz ghassoul, która zawiera najwięcej minerałów niezbędnych prawidłowemu rozwojowi włosów. Glinki są przeznaczone do tej nieco wrażliwszej skóry głowy, którą należy delikatnie potraktować podczas ścierania mechanicznego.

Enzymatyczny peeling czarnym mydłem

Jeżeli masz skórę tłustą skłonną do łojotoku, powinnaś pozbyć się nadmiaru zanieczyszczeń oraz resztek kosmetyków pozostałych na skórze głowy. To one tworzą wraz z sebum warstwę, przez którą dochodzi do zakażeń bakteryjnych. Nieprawidłową dietą, bogatą w tłuszcze nasycone oraz przetworzone jedzenie dodatkowo nasilasz problem - postaraj się wprowadzić jak najwięcej białek roślinnych, takich jak awokado oraz zdrowe tłuszcze, jak kokosowy, oliwę z oliwek czy olej lniany.

Jesteś fanką olejowania włosów i skóry głowy? Upewnij się, że dokładnie oczyścisz ją po każdej kuracji. Nieprawidłowe zmycie może skutkować zablokowaniem mieszków włosowych, co doprowadza do przerzedzania i wypadania włosów. Wybierz czarne mydło, które działa jak peeling enzymatyczny. Ma silne właściwości ściągające i odkażające. Raz na jakiś czas użyj go, aby dokładnie rozmiękczyć naskórek i pozbyć się warstwy tłuszczu i brudu. To opcja dla tych, których skóra głowy źle znosi tarcie podczas peelingu mechanicznego.

Rozwodnij szampon przed myciem włosów

Jeszcze przed wykonywaniem peelingów, zwróć uwagę na to, w jaki sposób myjesz włosy! Szampony, zwłaszcza te z dodatkiem silnych substancji myjących należy rozwodnić w miseczce lub kubeczku i dokładnie napowietrzyć tworząc pianę. W ten sposób nie nakładamy zbyt skoncentrowanego kosmetyku ryzykując podrażnienia skóry głowy.

Dla pewności stosuj szampony bez dodatku Sodium Laureth Sulfate! Wybieraj ziołowe na bazie naturalnych składników, takich jak np. mydlnica lekarska. Jeżeli chcesz dobrze oczyścić włosy po umyciu, możesz dodatkowo wykonać płukankę z octu. na litr wody wlej łyżeczkę octu jabłkowego i przemyj włosy i skórę. To wszystko!

Zobacz również:

Domowy peeling na bazie olejku

Szukasz domowego sposobu na złuszczenie i oczyszczenie skóry głowy? Nic prostszego!

Składniki:

  • łyżeczka sody oczyszczonej
  • 4 krople olejku herbacianego
  • 3 łyżki odżywki bez SLS

Przygotowanie i używanie:

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj za pomocą łyżeczki i odstaw na parę minut. Po tym czasie nabierz na palce i delikatnie masuj skórę głowy, bez raptownego pocierania. Dokładnie spłucz wodą kilka razy.