Prezent dla męża na rocznice ślubu nie musi być ekskluzywny, chociaż oczywiście jeśli mamy chęć właśnie taki kupić, to nic nie stoi na przeszkodzie. Chodzi jednak o to, żebyśmy nie zapomniały, że liczy się przede wszystkim pamięć i fakt, że chciałyśmy, aby nasi mężowie w tym dniu czuli się wyjątkowo. Jeśli zastawiamy się co kupić mężowi na rocznicę, to mamy dwie opcje: możemy postawić na prezent prosto ze sklepu albo DIY, czyli zrobiony przez nas samodzielnie. Pomyślmy co najbardziej spodoba się mężowi i ruszajmy na zakupy. 

Bez względu na to, czy prezent dla męża na rocznicę zdecydujemy się kupić czy zrobić własnoręcznie, powinnyśmy się za to zabrać wcześniej, niż kilka dni przed. W ten sposób będziemy mogły dokładnie przemyśleć czym chcemy zaskoczyć męża oraz dopilnować, żeby prezent na pewno przyszedł na czas. Nie chcemy przecież znaleźć się w sytuacji, że w dniu rocznicy okaże się, że prezent jeszcze nie dotarł albo nie jest gotowy. Małżonek na pewno by to zrozumiał, jednak bez wątpienia byłoby mu przykro. Optymalny czas, kiedy powinnyśmy się ze wszystkim wyrobić to około trzy tygodnie przed rocznicą, chociaż nikt nie zabroni zabrać nam się za planowanie niespodzianki wcześniej. Jeśli jednak brakuje nam pomysłów to poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, które na pewno Was zainspirują.

Prezent na 1 rocznicę ślubu dla męża

Pierwsza rocznica ślubu jest jedną z bardziej wyjątkowych. Wciąż mamy w pamięci dzień ślubu, kiedy z nadzieją i głową pełną wspólnych planów na przyszłość przysięgaliśmy sobie miłość aż do śmierci. Poza tym, wbrew powszechnej opinii, pierwsza rocznica ślubu to dzień tak samo ważny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Nasi mężowie są bardziej sentymentalni, niż myślimy, dlatego na pewno będą bardzo wzruszeni, kiedy dostaną od nas prezent. Ciekawym prezentem dla męża na rocznicę będzie: obraz na płótnie z Waszym wspólnym zdjęciem, zegarek albo zaproszenie na romantyczną kolacje (kto powiedział, że tylko mężczyźni mogą zapraszać!).

Prezent dla męża na 20 rocznicę ślubu

Dwudziesta rocznica ślubu to świetna okazja, żeby przypomnieć sobie o wielkim uczuciu i odświeżyć związek. Przez dwadzieścia lat na pewno wiele się zmieniło, dlatego warto na chwile się zatrzymać i spojrzeć na siebie tak, jak patrzyliśmy dwadzieścia lat temu. To ważne, żeby pielęgnować uczucie przez cały czas trwania małżeństwa, nie tylko na początku. Sprawdzony prezent na rocznicę dla męża to: certyfikat miłości z wyznaniem wielkiego uczucia, skórzany portfel z wyższej półki, grawerowana karafka do wina, zapalniczka z ulubionym motywem, książka z autografem albo bilety na koncert ulubionego zespołu.

Pomysły na klasyczny prezent na rocznicę ślubu dla męża

Nie bójmy się stawiać na klasykę. Kiedy nie jesteśmy pewne, czy mężowi spodoba się ekstrawagancki prezent, wtedy lepiej postawić na klasyczne prezenty na rocznicę. Świetnie sprawdzą się tutaj takie prezenty jak: ubrania, wygodne poduszki, szlafrok z dobrego materiału, alkohol oraz…tort. Tak, tort! Mężczyźni uwielbiają słodycze, więc tort na rocznicę ślubu będzie idealnym wyborem – najlepiej taki zrobiony przez nas własnoręcznie i udekorowany ulubionymi dodatkami męża. Możemy również postawić na innego rodzaju słodycze, np. na bombonierkę, ulubione czekoladki albo upieczone przez nas smaczne ciasto np. szarlotka. Kolejnymi klasycznymi prezentami na rocznicę będą wszelkiego rodzaju wspólne wyjścia do teatru, kina czy muzeum.

Oryginalny prezent na rocznicę ślubu dla męża

Oryginalność jest tak samo modna jak klasyka. Jeśli więc wiemy, że mąż lubi to, co niestandardowe to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasz prezent był wyjątkowo oryginalny. Żeby nie przesadzić w żadną ze stron to lepiej kilka tygodni przed rocznicą zrobić „wywiad” i delikatnie rozeznać się, czy oryginalne prezenty na rocznicę to coś, co spodoba się naszemu mężowi. Jeśli tak, do dzieła! Dobrym przykładem oryginalnych prezentów będą zaplanowane wcześniej wspólne wyjazdy, przyjęcia-niespodzianki z udziałem rodziny i przyjaciół, vouchery do spa albo…nowe zwierzątko domowe.

Jak wspólnie uczcić rocznicę ślubu?

Najlepszy sposób to taki, który…spodoba Wam się najbardziej. Jeśli macie coś, co wspólnie lubicie robić, ale nie zawsze macie na to czas, to rocznica ślubu będzie na to idealnym momentem. Wiele osób decyduje się na wspólny spacer, wyjście do kina, restauracji albo…zostają w domu i jedzą kolacje przy świecach. Bez względu na to, na co się zdecydujecie zasada jest jedna – chodzi o to, żeby się dobrze bawić. A może potańcówka albo szalony maraton po sklepach? Koncert w filharmonii albo słuchanie na ławce miejskiego barda? Nie ważne, co wybierzecie – ważne, że będziecie razem. Każda okazja, żeby przypomnieć sobie o wielkim uczuciu jest dobra, ale rocznica ślubu będzie z nich wszystkich zdecydowanie najlepsza!