Prezent na chrzestto nie tylko pieniądze, biżuteria czy dewocjonalia. To przede wszystkim świetna okazja by sprawić maleństwu prezent, który będzie mogło docenić w przyszłości. Oto kilka pomysłów, które wykraczają poza utarte schematy.

Biżuteria, dewocjonalia, pieniądze - od razu myślisz o nich, gdy zastanawiasz się nad prezentem na chrzest. A może wolisz coś bardziej oryginalnego, co będzie pamiątką, a jednocześnie posłuży dziecku, gdy wkroczy w dorosłość?

Prezent na chrzest to inwestycja

Co kupić na chrzest? Niekoniecznie musi to być coś materialnego. Każdy z nas chce, by niemowlę czekała jak najlepsza przyszłość. Pieniądze jej nie zapewnią, ale mogą pomóc w pójściu na studia, zakupie mieszkania lub innym ważnym dla młodego człowieka aspekcie życia. Wielu rodziców i dziadków decyduje się na wykupienie polisy na życie. Wpłacając co miesiąc stosunkowo niewielkie kwoty, po 18 latach uzbieracie całkiem pokaźną sumę, która na pewno przyda się młodemu człowiekowi.

sesja zdjęciowa na chrzest
Sesja zdjęciowa na chrzest, od 500 do 2000 zł (foto: Shutterstock.com)

Prezent na chrzest 2018 - sesja zdjęciowa

Prezentem na chrzest, który na zawsze pozostanie w pamięci dzieci i rodziców jest sesja zdjęciowa. Może zostać zrealizowana w dniu chrztu, ale też później. Pozwoli w piękny sposób utrwalić niemowlę w pierwszych miesiącach życia wraz z rodziną. Warto szukać fotografów, którzy specjalizują się w pracy z dziećmi. Robienie zdjęć niemowląt nie jest najprostszym zadaniem i wymaga odpowiedniego podejścia oraz umiejętności uchwycenia momentów, gdy dziecko przypadkiem zrobi zabawną minkę lub słodki grymas.

preznet na chrzest
Monety Mennica Polska, od 299 do 349 zł

Prezent na chrzest 2018 - moneta na szczęście

Planujesz podarować dziecku pieniądze, ale chciałabyś dokupić coś jeszcze? Najlepiej, żeby był to drobiazg, który przetrwa lata i spodoba się również młodemu człowiekowi. Takim prezentem na chrzest mogą się stać monety kolekcjonerskie wypuszczane przez Mennicę Polską. Złota rybka, kominiarz lub koniczynka - możesz wybrać egzemplarz z jednym z symboli szczęścia. Maluchowi już za kilka lat największą frajdę sprawi seria monet przedstawiających postaci z najpopularniejszych filmów Disneya. To może być początek pasji kolekcjonerskiej...

Mennica Polska, od 1720 do 5166 zł

Prezent na chrzest 2018 - złoto 

Biżuteria? To jeden z najpopularniejszych prezentów na chrzest dla dziewczynki. Moda jednak się zmienia. Nie mówiąc już o tym, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki gust będzie miała młoda dama w przyszłości i czy na pewno będzie chciała nosić sprezentowany przez nas naszyjnik. A może kupić coś bardziej uniwersalnego, jak chociażby sztabka złota? Ceny tego kruszcu są jednymi z najbardziej stabilnych, dlatego masz pewność, że oprócz pamiątki darujesz coś, co za 18 lat będzie miało nie tylko wartość sentymentalną.

prezenty na chrzest
Smoczek Sklep Magia, 140 zł

Prezent na chrzest 2018 - kuferek na skarby

Bransoletki ze szpitala, pierwsze fotografie, rysunki... Takie rzeczy rodzice zbierają i przechowują latami. W sklepach wnętrzarskich lub internetowych poszukaj pięknej szkatułki, która pomieści wszystkie te skarby. Jeśli będzie zamykana na kluczyk, maluszek będzie miał poczucie wyjątkowości rzeczy wkładanych do środka. Jako pierwszy na dnie szkatuły może się pojawić srebrny smoczek lub grzechotka.

--

Zobacz też: Najlepsze prezenty na komunię 2018 >>>