Gdy planszowe to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu! Wręczając grę jako prezent najbliższym lub znajomym jednocześnie dajesz pretekst do wspólnie spędzanego czasu! Zobacz 5 najlepszych gier planszowych!

Najlepsze gry planszowe: Dixit

Dixit to doskonała gra dla rodziny jak i znajomych. W każdej turze jedna osoba wciela się w rolę bajarza, czyli narratora całej rozgrywki. Z sześciu dostępnych na kartach obrazków należy wybrać jeden i wymyślić do niego dowolne skojarzenie. Pozostali gracze po usłyszeniu słowa muszą znaleźć taką kartę, która będzie pasowała do danego hasła. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Im więcej rozgrywek tym ciekawsze hasła i historie powstają. 

Najlepsze gry planszowe: Jungle Speed

Szalona gra towarzyska w której liczy się zręczność, spostrzegawczość i szybkość! Gry, gdzie każdy stara się jak najszybciej pozbyć swoich kart - aby to zrobić, musi w odpowiednim momencie złapać drewniany, zdobiony totem. Jeśli gracz złapie go w złym momencie, albo w ogóle tego nie zrobi - będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników! Gra ta jest prosta, dynamiczna i pozwala na dobrą zabawę w zawrotnym tempie!

Najlepsze gry planszowe: Monopoly

Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych, która jest przeznaczona zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Zasady są bardzo proste, dlatego każdy w mig może dołączyć do rozgrywki. Na początku otrzymujemy określoną sumę pieniędzy i kupujemy za nią nieruchomości w miastach znajdujących się na planszy. Prawdziwa gra zaczyna się, gdy ktoś stanie na wykupionym terytorium. Wszystko zależy od trafnych wyborów, dobrych inwestycji i odrobiny szczęścia.

Zobacz również:

Kupując Monopoly w prezencie możemy wybrać z szerokiej gamy rodzajów i wersji ten kultowej gry.  

Najlepsze gry planszowe: Talisman: Magia i Miecz

Talisman: Magia i Miecz to wyprawa do krainy smoków i magii! W tej pełnej przygód grze fantasy wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w jednego z mistycznych bohaterów władających magią lub mieczem. Gra ta jest doskonałym sposobem na spędzenie ekscytującego wieczoru!

Najlepsze gry planszowe: Taboo

Taboo to doskonała gra na imprezy i spotkania ze znajomymi. Zasady są banalnie proste i polegają na odgadnięciu przez gracza słowa znajdującego się na karcie. Jego zespół musi go doprowadzić na odpowiedź, jednak nie może do tego używać określonych słów.

Praca zespołowa, mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu to hasła, które najlepiej opisują tę grę.