Prezenty do ekologicznej kuchni

Coraz więcej osób przywiązuje wagę nie tylko do tego, żeby było smacznie – ale również ekologicznie. Nasze kuchnie są coraz bardziej przyjazne środowisku. Segregujemy odpady, staramy się nie wyrzucać jedzenia i oszczędzać wodę. W tym ostatnim zadaniu pomoże dzbanek filtrujący. Nie zajmuje dużo miejsca i doskonale wpisuje się w nowoczesny design naszych kuchni. Ale, co najważniejsze, pomaga znacznie ograniczyć zużycie plastiku. Filtrowana woda doskonale nadaje się do picia na zimno, a także podgrzewania, które nie grozi kamieniem w czajniku. To jeden z najbardziej pożytecznych prezentów, jakie mogą trafić do kuchni.

Jeśli myślisz o czymś większym, warto pomyśleć o wielofunkcyjnym pomocniku. Najlepiej takim, który wpisze się w zasady zero-waste i pomoże ograniczyć wyrzucanie jedzenia. Potrafią to np. blendery Bosch z linii ErgoMixx, do których stworzone zostały specjalne systemy próżniowego przechowywania. Ale nie są to zwykłe pojemniki, w jakich trzymamy produkty spożywcze. Cały myk polega na tym, że za pomocą specjalnej pompy można odessać z nich powietrze!

 

Dzięki temu jedzenie będzie świeże o wiele dłużej – a problem wyrzucania zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W ten sposób można przechowywać zarówno warzywa, owoce i nieprzetworzone produkty, jak również gotowe potrawy, w tym mięso i ryby. Genialny patent!

Zobacz również:

Jeżeli masz już blender ErgoMixx marki Bosch to mamy wspaniałą wiadomość – możesz mieć także sam system próżniowy bez konieczności kupowania nowego blendera. Dowiedz się więcej TUTAJ 

Prezenty dla miłośników kuchni - gadżety kuchenne

To lubi każdy miłośnik gotowania. A ponieważ na rynku przybywa nowości, pokazujemy Wam najciekawsze kuchenne gadżety idealne na prezent. Są ładne i funkcjonalne.

Prezenty dla miłośników kuchni - książki kucharskie

Tego nigdy za wiele w kuchni. Ciągle nowe przepisy, inspiracje, eksperymenty. Pięknie wydana książka kucharska będzie zawsze dobrym pomysłem.

Prezenty dla miłośników kuchni - ceramika

Kolejny kubeczek, miseczka, czy patera, to nie problem dla miłośnika kuchni. Warto kupić coś oryginalnego i ładnego.

Prezenty dla miłośników kuchni - tekstylia kuchenne

Ładna ściereczka, rękawica, czy fartuszek, to tez może być pomysł na prezent.