Jesienne wieńce to dekoracja za grosze, bo większość materiałów, które są potrzebne do ich wykonania bez trudu znajdziesz w pobliżu domu, w ogrodzie, miejskim parku albo lesie. Zresztą nie trzeba daleko szukać. Do wyczarowania tych efektownych ozdób nadaje się właściwie wszystko: kolorowe jesienne liście, kasztany, jarzębina, późno kwitnące kwiaty, a nawet owoce. Każdy wieniec można wykonać na kilka sposobów.

Zobacz wszystkie pomysły na jesienne wieńce >>>

wieniec-na-kole
BBS Studio

Wieniec na styropianowym kole

Dzięki niemu wieniec będzie pełny i równomierny, a także bardziej trwały niż np. dekoracja na gąbce florystycznej. Koło ze styropianu najpierw obwiązujemy ozdobną tasiemką (jej końce możesz przykleić albo przypiąć szpilką), a następnie mocujemy do niego kwiaty lub liście. Najłatwiej zrobić to za pomocą cienkiego, w miarę giętkiego drutu. Zobacz jak wykonać wieniec z hortensji krok po kroku:

Wieniec na gąbce florystycznej

Najprostszy sposób, z którym bez trudu poradzą sobie również dzieci. Kompozycję układamy na gotowej, wyciętej w okrąg gąbce florystycznej. Jeśli wykorzystujemy żywe kwiaty, przed rozpoczęciem pracy należy ją najpierw nasączyć wodą. Przy wieńcu z suchych liści i owoców można pominąć ten krok. Minusem może być nietrwałość wieńca - jeśli gąbka jest nasączona, możesz mieć problem by go powiesić. 

wieniec-na-gąbce
Mak Media Agency

Wieniec na metalowej obręczy

Cienką metalową obręcz można kupić lub samodzielnie wygiąć w okrąg cienki drut. Aby nadać wieńcowi objętości, do obręczy nie mocujemy pojedynczych listków i kwiatów, tylko przygotowane wcześniej małe bukieciki. 

wieniec-na-obręczy
Mak Media Agency

Wieniec z gałązek

Może być bazą wielu jesiennych dekoracji - a gdy skończy się sezon na kolorowe liście, wykorzystasz go również do wykonania wieńców adwentowych i świątecznych. Taki wianek z giętkich gałązek możesz kupić w kwiaciarni - albo wykonać samodzielnie. Nie jest to trudne - wystarczy związać je ze sobą w kilku miejscach (minimum trzech dla ładnego kształtu).

wieniec
Mak Media Agency

--

Zobacz też: Dynia na Halloween - jak ją wydrążyć? 

Wieniec adwentowy - jak go wykonać krok po kroku? 

Wieńce adwentowe - najpiękniejsze pomysły DIY >>>