O… lustrze. Jak donosi portal Elle Decor, zawieszone w jadalni (lub w pobliżu stołu) może mieć zbawienny wpływ na Twoją sylwetkę. Jak to możliwe? 

Według badań przeprowadzonych niedawno na Cornell University, apetyt na niezdrowe przekąski drastycznie spada w momencie gdy delektujesz się nimi w pomieszczeniu z lustrem. Jak twierdzą naukowcy, widząc swoje odbicie podczas jedzenia słodkości mamy wrażenie, że wcale nie smakują one tak dobrze, jak można się było spodziewać – co skutecznie zmniejsza ochotę na podjadanie.

jadalnia-homify
Jadalnia w stylu shabby chic. Zdjęcie: Homify.pl

Autorzy tej teorii powołują się przeprowadzone badanie, w trakcie którego studenci mieli do wyboru dwie przekąski: jabłko lub kawałek ciasta serwowane w pomieszczeniu z lustrami – oraz dokładnie to samo menu, podawane w pokoju bez luster. Osoby, które delektowały się przekąską bez swojego lustrzanego odbicia stwierdziły, że ciasto było zdecydowanie smaczniejsze niż uczestnicy badania, którzy widzieli siebie podczas jedzenia. Ocena jabłka pozostała taka sama, niezależnie od wybranego pokoju.

jadalnia-z-lustrem
Zdjęcie: TC Meble

Choć wnioski naukowców z Uniwestetu w Cornell można uznać za trochę na wyrost, coś w tym jest, że przechodząc obok lustra, automatycznie sprawdzamy swoją sylwetkę – oraz to, czy wszystko z nią w porządku. Niezależnie od tego, czy lustrzane badanie daje prawdziwy obraz, czy też nie – i tak nie możemy się doczekać, by przy najbliższej okazji zweryfikować ten wnętrzarski trik. Zwłaszcza, że lustro w jadalni to także dobry sposób na optyczne powiększenie przestrzeni – oraz efektowną dekorację ściany. Co o tym myślicie?

Rustykalna jadalnia od ADesign Ana Petrova
Rustykalna jadalnia od ADesign Ana Petrova