Jak wyglądał przedwojenny makijaż w stylu gwiazd Hollywood? W zamieszczonym przez Glamour Daze video tutorialu krok po kroku wykonuje go sam Max Factor – a film obejrzało już ponad 200 tysięcy osób! Mistrz makijażu maluje modelkę na wzór Claudette Colbert – nagrodzonej Oscarem hollywoodzkiej aktorki. Jakie techniki stosuje w swoim popisowym makijażu?

Po pierwsze: perfekcyjny rysunek brwi

Na pierwszy plan wysuwają się wyraźnie podkreślone, wygięte w łuk w cienkie brwi. Wylansowany przez Marlenę Dietrich kształt stał się jednym z najbardziej charakterystycznych trendów makijażowych tamtych lat. Podobnie jak mocno podkreślone oczy. Max Factor stawia na podkręcone zalotką, porządnie wytuszowane rzęsy.

makijaż-brwi
Zdjęcie: Glamour Daze / Vintagemakeupguide.com

Przedwojenne konturowanie

Choć pożądany kształt twarzy nieco odbiega od dzisiejszego standardu piękna – technika konturowania już niekoniecznie. Max Factor wyraźnie nakłada pod kości policzkowe kosmetyk brązujący, a policzki i linię nosa – podkreśla rozświetlaczem. A wszystko to na długo przed tym, zanim kolorowe media przypiszą ten patent Kim Kardashian.

Zobacz też: jak konturować twarz >>>

konturowanie-vintage-makeup
Zdjęcie: Glamour Daze / Vintagemakeupguide.com

Pełne usta

Efekt glamour nie byłby możliwy bez wyraźnie podkreślonych ust. Możemy tylko obstawiać, że na czarnobiałym filmie mistrz używa pomadki w odcieniu czerwieni – ale sposób wypełnienia ust jest już zdecydowanie bardziej widoczny. Tutaj także brak niespodzianek: najpierw konturówka, potem szminka. Efekt? Hollywoodzki look a’la Claudette Colbert został osiągnięty, a pozująca w filmie Pluma Noisom wygląda na bardzo zadowoloną.

makijaż-vintage-max-factor
Zdjęcie: Glamour Daze / Vintagemakeupguide.com

Obejrzyjcie całą lekcję makijażu w wykonaniu Maxa Factora: