Spis treści:

  1. Prawidłowy masaż podczas aplikacji kremu
  2. Ćwiczenia ujędrniające szyję
  3. Gua sha - wygładzenie zmarszczek

Prawidłowy masaż podczas aplikacji kremu

Wybierając swój ulubiony krem przeciwzmarszczkowy na dzień lub na noc, warto poświęcić uwagę temu, w jaki sposób wklepujemy go w skórę szyi. To niezwykle ważne, aby nie naciągać jej niepotrzebnie, co może mieć zupełnie odwrotny skutek. Najlepiej unieść ku górze głowę i lekko napiąć napiąć szyję. Smarujemy kremem z dołu do góry lekkimi, posuwistymi ruchami. Nie wykonuj w drugą stronę - jedynie jednostronny ruch w górę przyniesie wymierne korzyści!

Stosuj delikatne kremy z dobrym, sprawdzonym składem na bazie witaminy E, retinolu lub wyciągów roślinnych. Powinny mieć lekką konsystencję, łatwo wchłanialną, nie pozostawiająca zbyt tłustego filmu czyli powłoki. Niewskazane są także te, gdzie w składzie dość wysoko znajduje się alkohol, ze względu na właściwości wysuszające i ściągające. Podrażniona skóra szyi bardzo łatwo wysusza się i dochodzi do mikrourazów. Co za tym idzie - zwiększa to skłonność do zmarszczek.

Ćwiczenia ujędrniające szyję

Wystarczy 5 minut dziennie, aby zauważyć pierwsze efekty już po niecałym miesiącu regularnych ćwiczeń. Motywacją będzie wizja wygładzonej i jędrniejszej skóry. Wypróbowałyśmy kilka technik, które znacznie poprawiają wygląd i strukturę skóry w tych partiach!

1 ćwiczenie

Ułóż rękę na czole i delikatnie rozłóż ją na całej powierzchni. Przyciśnij i staraj się uciskać ją za pomocą ruchu wprzód jedynie głową. Nie zmieniaj pozycji i nie przechylaj głowy. Wykonuj je około 10 razy tak, aby czuć lekki ucisk podczas ćwiczenia.

2 ćwiczenie

Zobacz również:

Usiądź na krześle i wyprostuj się. Skieruj głowę ku górze i złóż usta jak do pocałunku. Wypychaj usta kilka razy, napinając przy tym szyję tak, jakbyście miały pocałować kogoś bardzo wysokiego. Powtarzajcie kilka razy z rana lub wieczora.

3 ćwiczenie

Usiądź na krześle i wyprostuj się. Ułóż dłoń otwartą z tyłu głowy, tak jakbyś miała potraktować ją jak zagłówek. Następnie lekko popchnij głową tak, aby czuć lekki ucisk i napięcie mięśni szyi. Powtórz kilka razy ćwiczenie.

Gua sha - wygładzenie istniejących zmarszczek

Płytka do masażu twarzy i szyi Gua Sha to naturalne remedium na wygładzenie już pojawiających się zmarszczek. Dzięki chińskiej metodzie można za pomocą kwarcu różowego lub jadeitu masować zmienione miejsca tak, aby odnieść wymierne efekty. To skuteczna i nieinwazyjna metoda zapewniająca relaks podczas stosowania.

Masaż Gua Sha pozwala na zmniejszenie lub zlikwidowanie opuchlizny - w tym przypadku warto sprawdzić w jakim stanie są nerki oraz nadnercza, udając się na kontrolne badania. Dodatkowo rozluźnia mięśnie oraz rozgrzewa organizm, przy tym zwiększając jego odporność. Kwarc różowy idealnie wspomaga układ krwionośny i cyrkulację krwi, pozwala przy tym uregulować ciśnienie tętnicze. Leczy także nerwowość, stany depresyjne oraz stany wewnętrznego niepokoju.