Pędzel do gęstego fluidu

Okrągły pędzel w formie pieczątki, z równo ściętym włosiem, świetnie się nadaje do rozprowadzania ciężkich podkładów, np. w kompakcie. Sprawdzi się, jeśli masz rozszerzone pory. Kosmetyk nałożony palcami lub gąbka mógłby je podkreślić. Taki pędzel pozwala równomiernie rozłożyć produkt na skórze.

Pędzel do płynnego podkładu

Lżejszy fluid najlepiej nakładać płaskim pędzlem ściętym na półokrągło. Nie wchłania produktu w takim stopniu, co gąbeczka i nie pozostawia smug na policzkach czy czole, co zdarza się podczas aplikacji podkładu palcami. Efekt? Idealna cera!

Pędzel wachlarz - do poprawek makijażu

Pędzlem w formie wachlarza zbierzesz nadmiar cieni, które osypały się na policzki, gdy malowałaś smoky eyes. Nie jest to akcesorium pierwszej potrzeby, ale bardzo przydatne, jeśli w planach masz profesjonalny makijaż. Warto w niego zainwestować!

Pędzel do różu

Pędzlem ściętym pod kątem 45° wymodelujesz policzki. Jest wyprofilowany tak, byś mogła aplikować puder brązujący czy róż bez ryzyka "przedawkowania” kosmetyku (powstania nierównych plam koloru). Pozwala też stworzyć idealny światłocień między zagłębieniem policzków a szczytami kości policzkowych.

Pędzelek do ust

Jeśli skusiłaś się na modną szminkę z matowym wykończeniem, taki pędzelek pozwoli ci stworzyć perfekcyjny rysunek ust. Nie będziesz już potrzebować konturówki!

Pędzel do sypkiego pudru

Duży okrągły pędzel jest idealny do omiatania twarzy pudrem. Pamiętaj: po zanurzeniu pędzla w kosmetyku strząśnij nadmiar pudru o grzbiet dłoni. Dzięki temu, robiąc make-up, unikniesz efektu maski.

Pędzel do pudru mineralnego

Tzw. pędzel kabuki służy do rozprowadzania podkładu mineralnego. Sprawia, że sypki, ale gęsty i dość „tępy” produkt otula twarz jednolitą warstewką koloru.

Pędzel do korektora

Jeśli twoja cera wymaga większego retuszu, na pewno docenisz taki pędzel. Mniejszą końcówką nałóż korektor na niedoskonałości lub zaczerwienienia (jest na tyle mała, że możesz nią malować nawet skrzydełka nosa), większą zaś zblenduj go na skórze, aby miękko z nią się stopił. Nikt się nie domyśli, że masz coś do ukrycia!

Pędzel do bronzera

Krótki pędzel w formie pieczątki, przyda ci się, gdy zechcesz przyciemnić skórę pudrem brązującym. Prowadź pędzel kolistymi ruchami po całej twarzy, by stworzyć naturalną iluzję cery muśniętej słońcem.