Najnowsze badania pokazują jednak, że aż 43% zabiegów nie jest wykonywane przez lekarzy, a tylko 42% z nas poszukuje informacji o preparatach wykorzystywanych podczas zabiegu*. A przecież odpowiednio wykwalifikowany specjalista i wysokiej jakości produkt to podstawa dobrze wykonanego zabiegu.

KAŻDY PACJENT MA PRAWO WYBORU

Zabieg medycyny estetycznej to przede wszystkim wybór gabinetu i specjalisty. Przede wszystkim powinniśmy mieć do niego pełne zaufanie, bo każdy z nas chce otrzymać dokładnie to, po co przyszedł, bez konieczności rozważania, jakie skutki może przynieść niewłaściwy wybór.

JAKI GABINET WYBRAĆ?

To pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać. Nie warto tak ważnej decyzji podejmować pochopnie. Przede wszystkim należy udać się do lekarza, ponieważ jedynie on może wykonywać zabiegi przy użyciu produktów opartych na kwasie hialuronowym. Jest to zabieg iniekcyjny, gdzie ingerencja wymaga znajomości struktur anatomicznych twarzy.

Po drugie – produkt. Pytajmy, czy ma on badania kliniczne i odpowiednie certyfikaty.

DLACZEGO RESTYLANE?

Produkty Restylane zostały przebadane klinicznie pod kątem bezpieczeństwa i efektywności działania w określonych obszarach twarzy oraz jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat FDA. Ze względu na zróżnicowane właściwości, dobrze dobranym produktem z gamy Restylane lekarz jest w stanie uzyskać najlepszy efekt. To produkty najlepiej dopasowane do potrzeb każdego pacjenta i zaufało im wielu lekarzy – potwierdza to 30 mln zabiegów wykonanych produktami Restylane.

 

dr n. med. Krzysztof Jakubowski
Klinika ESTELL Medycyna Estetyczna
www.estell.pl

„O bezpieczeństwie zabiegów medycyny estetycznej decyduje kilka podstawowych czynników, a mianowicie: kto będzie wykonywał zabieg, gdzie i jakim produktem. Medycyna estetyczna to ingerencja w organizm. Są to zabiegi, które mają za zadanie poprawić nasz wygląd, ale przy niewłaściwym wyborze osoby, która będzie je wykonywała, mogą również trwale oszpecić. W związku z powyższym, zabiegi te powinny być wykonywane przez lekarzy. Posiadają oni bowiem szeroką wiedzę anatomiczną, a co za tym idzie zapewniają wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Kolejną istotną kwestią jest produkt. Ważne, aby jego jakość i bezpieczeństwo potwierdzone były badaniami klinicznymi.
W swojej codziennej pracy korzystam z produktów Restylane, ponieważ mam pewność, że są dobrej jakości. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór preparatów, dedykowanych konkretnemu problemowi, czy też obszarowi zabiegowemu. Wszystko to składa się na wysoki komfort pracy z tymi produktami oraz zadowolenie pacjentów”.

 

MAŁGORZATA ORNATOWSKA - certyfikowany lekarz medycyny estetycznej PTL
bonadea.com.pl

PRODUKT PIERWSZEGO WYBORU

"W swojej codziennej pracy korzystam z produktów Restylane, które zapewniają wysoką jakość wykonanego zabiegu, a przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Potwierdzają to badania kliniczne i certyfikaty (FDA, CE). Wybieram je rownież ze względu na naturalne i długo utrzymujące się efekty oraz duże zadowolenie pacjentów z tzw. zabiegów ,,szytych na miarę". Produkty Restylane wytwarzane są w 2 technologiach: NASHA i OBT. Dzięki nim możemy wykonać zabiegi z mocnym unoszeniem tkanek, np.: uniesienie bocznej i przedniej projekcji policzków, wymodelowanie ust, linii żuchwy i brody. Produkty Restylane posiadają stężenie kwasu hialuronowego 20 mg/ml, co potwierdza ich zaawansowanie technologiczne. Produkty Restylane charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa. Ze względu na zróżnicowane właściwości, dobrze dobranym produktem z gamy Restylane lekarz jest w stanie uzyskać najlepszy efekt. To produkty najlepiej dopasowane do potrzeb każdego pacjenta i zaufało im wielu lekarzy- potwierdza to 30 mln zabiegów wykonanych produktami Restylane".

Produkty Restylane charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa. Znajdź swój gabinet na www.Restylane.pl.

 

*Według badań BCMM, przeprowadzonych techniką ankiety internetowej CAWI, na grupie 1600 osób (kobiet i mężczyzn w wieku 18-65 lat.) w czerwcu 2018 r. na zlecenie Galderma Polska Sp. z o.o.

PL/RES/0038/0119