Co odpowiedziałabym, jeśli ktoś zapytałby mnie, z czym kojarzy mi się ostatni rok? Oczywiście z ograniczeniami i spędzaniem czasu w domu. To trudny czas, zwłaszcza dla mamy dwójki uczących się dzieci, która pracuje zdalnie, a praca ta wymaga siedzenia przy komputerze niemal przez cały dzień.

Z czym wiąże się całodzienny pobyt w domu całej rodziny? Z wiecznym gotowaniem i przygotowywaniem posiłków o różnych porach dnia. W trakcie przerwy dziecka, bo jest głodne, po lekcjach, późnym wieczorem, bo też umiera z głodu i nie zaśnie, praktycznie non stop. A każde jedzenie to dodatkowy talerz, kubek, garnek, patelnia, sitko, łyżki, widelce, szklanki.... W ciągu dnia potrafi się tego zebrać cała zmywarka. Czasami nawet nie wszystko się zmieści.

Tak więc wkładam wszystko do zmywarki, tak, by weszło jak najwięcej, mając z tyłu głowy, że już zbierają się kolejne naczynia w zlewie..

I tu zaczyna się moje testowanie tabletek do zmywania Somat Gold, które nie dość, że są bardzo wygodne, wrzucam, zamykam, nastawiam, to dodatkowo fantastycznie myją wszystkie naczynia i to na krótkim trybie mycia. Bo na długi nie mam czasu - kolejne brudy czekają w zlewie.

Jak zapewnia producent, bo przecież nie zaglądam do środka zmywarki w trakcie mycia, tabletki bardzo szybko się rozpuszczają i działają natychmiastowo, nawet w krótkich cyklach oraz niskich temperaturach – są skutecznie już w 45°C.

Po 35 minutach wyciągam ze zmywarki umyte naczynia, rozkładam i ładuję kolejną partię. Co istotne, w zmywarce nie pozostają nierozpuszczone resztki tabletki.

Ale co jest najważniejsze, wyjęte naczynia, sztućce i szklanki, a  nawet mocno ubrudzone garnki wyjmuję idealnie czyste. Nie muszę się martwić, że coś się nie domyło, sprawdzać każdej rzeczy osobno. I to jest super! Bo nie mam po prostu na to czasu.

Zawsze bałam się myć szklanki w zmywarce, bo po kilku cyklach mycia zachodziły mgłą –  biały nalot, nie do umycia. Odkąd testuję tabletki Somat Gold, nie mam tego problemu. Ostatnio zaryzykowałam i wstawiłam do zmywarki kieliszki, które dostałam na 40-te urodziny od koleżanek z pracy i.... pięknie się umyły!

Dawniej miałam też problem ze sztućcami, bo po myciu w zmywarce pojawiały się pojedyncze rdzawe plamy, których później nie dało się domyć. Teraz się nie pojawiają. Jestem przekonana, że to też  zasługa nowych tabletek.

Jeszcze jedna ważna dla mnie rzecz - tabletki są zapakowane w biodegradowalną folię wodorozpuszczalną, dzięki czemu nie wymagają rozpakowywania, wystarczy zaaplikować jedną do dozownika w zmywarce. I nie mam dodatkowej folii do wyrzucenia, czyli krok w stronę eko - tak jak lubię.

Co jeszcze zauważyłam używając tabletek Somat Gold? Zupełnie inny zapach, wydobywający się ze zmywarki. Do tej pory moje córki narzekały, że po otwarciu zmywarki po myciu zapach jest dziwny, nie podobał im się. Teraz, gdy otwieram zmywarkę z umytymi naczyniami, nie narzekają, tylko od razu łapią kubek, czy szklankę, żeby zrobić sobie kakao:)

No tak, ale tak częste używanie zmywarki wiąże się z jej szybszą eksploatacją. Żeby działała bez zarzutu jeszcze co najmniej kilka lat, muszę o nią odpowiednio dbać. Tutaj też wypróbowałam detergenty Somat, które gwarantują nie tylko perfekcyjnie czyste naczynia, pomagają też utrzymać zmywarkę w świetnej kondycji.

Somat Duo Machine Cleaner, czyli tabletki do czyszczenia zmywarki, to produkt, który świetnie sprawdza się w tego typu zadaniach.  Tabletki skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy oraz tłuszcz. Zapobiegają tworzeniu się kamienia na dyszach, filtrze, pompie i wężach zmywarki. Pozostawiają urządzenie higienicznie czyste. Można ich używać podczas pełnego cyklu mycia naczyń – wystarczy raz w miesiącu umieścić tabletkę na dnie załadowanej zmywarki. Proste i skuteczne.

Mamy w domu twardą wodę, co niestety powoduje, że na wszystkich sprzętach osadza się kamień, ze zmywarką nie jest inaczej. To duży problem, bo przez kamień zmywarka dużo szybciej się eksploatuje. Somat ma rozwiązanie również tego problemu – nabłyszczacz Somat Risner w asortymencie.  Po dodaniu go do zmywarki woda równomiernie spływa z naczyń, nie pozostawiając zacieków. A dodatkowo naczynia szybciej schną i są lśniące.

I jeszcze jeden detergent niezbędny do zmywarki - sól. Dlaczego? Bo ona też zapobiega powstawaniu kamienia w urządzeniu, zmiękcza wodę i zapobiega zaciekom.

Jak już pisałam, mamy twardą wodę i tu ważna informacja - myjąc w tabletkach Somat Gold stosowanie soli i nabłyszczacza zalecane jest wyłącznie w przypadku twardości wody powyżej 21°n. 1.

Podsumowując.

Mam serdecznie dość codziennego ładowania i rozładowywania zmywarki, to jedna z tych rzeczy, z którą będzie mi się kojarzyć ostatni rok spędzony w domu, na pracy zdalnej.  Ale dzięki takim rozwiązaniom jak tabletki Somat Gold i środki do pielęgnacji zmywarki marki Somat oszczędzam czas, nerwy i pieniądze. A to obecnie bardzo ważne.