Stan naszych włosów po zimie pozostawia wiele do życzenia... rozdwojone końcówki, brak blasku i witalności. To wszystko konsekwencja mrozów, klimatyzacji czy częstego noszenia czapek. Wiosna to czas, kiedy musimy naszym włosom poświęcić nieco więcej uwagi. Na pewno ogromne znaczenie ma teraz dobór właściwych kosmetyków i ich odpowiednia aplikacja. Zbawienne działania na skórę głowy i cebulki ma np. specjalny peeling do skóry głowy, a także odżywki i maski. Kluczową rolę odgrywa także technika ich nakładania. Odżywkę aplikujmy na mokre włosy  – wtedy ich łuski są otwarte i włosy lepiej chłoną substancje odżywcze. Maski nakładamy raz na tydzień. Pamiętaj, by mycie włosów zakończyć płukaniem nieco chłodniejszą wodą. Starajmy się  także nie potęgować mechanicznych zniszczeń. Powinniśmy pamiętać o właściwym szczotkowaniu włosów (kiedy są suche) oraz delikatnym wycieraniu ręcznikiem (bez nadmiernego pocierania).

 3 kroki do pięknych włosów: pielęgnacja, dieta, suplementacja

 Niestety sama pielęgnacja to zdecydowanie za mało. Jest ona swoistym wsparciem dla właściwej regeneracji włosów, w której kluczowe znaczenie ma odżywianie od środka – tak w przypadku skóry, jak i włosów i paznokci. Wiosną pojawia się coraz więcej świeżych warzyw, wkrótce też owoców. Nie zapominajmy o roślinach strączkowych np. soczewicy, soi, a także o produktach z pełnowartościowym zbożem. Pomogą nam one odbudować strukturę włosów. Wartości odżywcze dostarczane organizmowi w pożywieniu mogą być jednak niewystarczające. W przypadku niedoboru niektórych składników (o czym może świadczyć np. stan naszych włosów) potrzeba ich ze zdwojoną siłą! Bardzo często, by przywrócić włosom blask, potrzebujemy dodatkowego wsparcia jakim jest suplementacja.

 Bez właściwej diety zapomnij o lśniących włosach!

Które składniki zapewniają naszym włosom zdrowy i piękny wygląd? Na pewno kluczowe znaczenie dla ich regeneracji mają: cysteina i metionina. To aminokwasy pochodzące z białek np. soi. Aby mogły lepiej regenerować nasze włosy, potrzebna jest im witamina B6 pomagająca wniknąć w strukturę włosa. Kompleksowym uzupełnieniem składników wpływających na stan naszych włosów jest także cynk i biotyna, które dodatkowo zapobiegają ich wypadaniu. Niestety przyswojenie tych składników z pożywienia w ilości zapewniającej regeneracją włosów jest bardzo trudne, dlatego specjaliści zalecają ich suplementację, szczególnie w okresie większego zapotrzebowania. Konfigurację wspomnianych substancji znajdziemy np. w Merz Spezial Dragees*. Kompleksowe połączenie odpowiednich składników i ich właściwe proporcje, na pewno pozwolą osiągnąć efekt, który nas zadowoli.