Róże z liści klonu to doskonała alternatywa dla tradycyjnego jesiennego bukietu. Pięknie wybarwione listki tworzą urokliwą kompozycję w klasycznych kolorach jesieni. Najlepiej prezentują się w bukiecie, który możesz wstawić do zwykłego wazonu - albo ułożyć na gąbce w wydrążonej dyni (zobacz jak zrobić taką dekorację >>>). Róże z liści to także świetny pomysł na weekendową zabawę z dziećmi, zwłaszcza, że kwiaty może bez trudu wykonać każdy - są bardzo proste do zwinięcia i nie wymagają czasochłonnych przygotowań.

Róże z liści - co będzie ci potrzebne?

Do ich wykonania potrzebujesz cienkiego elastycznego drucika na szpuli lub mocnych nici, samoprzylepnej papierowej taśmy i sztywnych dłuższych drucików, a także jesiennie ozłoconych liści klonu.

róże-z-liści-klonowych

Flora Press

Róże z liści - wykonanie

Układanie róży rozpocznij od złożenia niewielkiego listka na pół i zwinięcia go w rurkę. Wokół tej rurki owiń kolejny, nieco większy listek (również złożony na pół), tworząc przy brzegach niewielkie falbanki wywinięte do zewnątrz. W ten sam sposób układaj kolejne płatki. Gdy róża uzyska już odpowiednią objętość, zwiąż jej końce nitką lub drucikiem i owiń taśmą klejącą.

róże-z-liści-diy

Flora Press

Zobacz również:

Gotowe róże z liści ułóż w bukiet, który możesz przewiązać u dołu nitką lub owinąć taśmą. Delikatnie skrop je lakierem do włosów i wstaw do wazonu. Bukiet możesz dodatkowo przybrać pojedynczymi liśćmi klonu, wtykając je pomiędzy kwiatami.

kwiaty-z-liści

Flora Press

róże-z-liści-klonu

Flora Press