Radzi psycholog - Monika Sosnówka-Kułaj improvementofskills.pl

Codzienne życie, nie musi kojarzyć się z nudą i rutyną jeśli spojrzysz na nie z nieco innej perspektywy. Wróć wspomnieniami do marzeń na początku budowania Waszej relacji. Czy to nie o wspólnej codzienności marzyliście? By przeżywać każdą możliwą chwilę razem? By iść ramę w ramię, a więc w codziennych obowiązkach, czasami w stresie, być może w chorobie i nie zawsze z uśmiechem na twarzy?

Rutyna w związku zakrada się, gdy przestajemy dbać o siebie nawzajem. Gdy wszystko inne staje się ważniejsze niż my sami.

Czas na refleksje

Zastanów się co według Ciebie powinno się zmienić w Waszym związku? Co służy Waszej miłości, a co ją niszczy? Jakie działania powodują, że zbliżacie się do siebie jeszcze bardziej, a jakie zachowania są bodźcami Waszych kłótni? Przeanalizowane fakty będą dobrym obrazem funkcjonowania Waszego związku, a więc punktem wyjścia do poprawy relacji.

Zmiana perspektywy

Wyobraź sobie, że Twój partner został poproszony, by opisał Ciebie nieznajomej Ci osobie. Jak myślisz, jakich słów użyje, jak będzie wyglądała Twoja charakterystyka? Czy jest to zgodne z tym co sama o sobie myślisz? Potrafisz przyjąć perspektywę drugiej osoby? Zmiana perspektywy rozbudzi w Tobie empatyczne myślenie.

Element zaskoczenia

By wytrącić się z rutyny niestandardowe pomysły są zawsze w cenie. Tym bardziej w świecie ciągłego planowania, harmonogramów i list to do.

  • Zamiast kolejnego wieczoru na kanapie możesz kupić dwa duże brystole, farby, pędzle i wspólnie stworzyć Wasze dzieła, na przykład wzajemne portrety.
  • Spakujcie plecaki na 2 dni, udajcie się na najbliższą stację pkp i kupcie bilet na pierwszy odjeżdżający pociąg.
  • Zorganizuj tematyczne przyjęcie niespodzianka zupełnie bez okazji.
  • •Wspólna nauka, gry na gitarze, tańca, języka.

Nie pomijaj siebie

To bardzo ważne by pamiętać o sobie i nie pomijać swoich potrzeb będąc w związku. Realizuj się w tym co lubisz prywatnie i zawodowo. Wsłuchuj się w siebie, dbaj o swój rozwój, dzięki temu Wasz związek również będzie się rozwijał.

Zobacz również:

Miej czas

To kwestia priorytetów i wzajemnego zrozumienia. Jeśli szala obowiązków przechyla się w Twoją stronę, czas oddelegować zadania, by mieć większy spokój, który będzie pozytywnie rzutował na Waszą relacje. Bywa, że nasze najważniejsze wartości schodzą na drugi plan w natłoku codziennych spraw, przypomnij sobie kto i co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu i nie daj się rutynie!