Scrunchies - kilka słów o gumkach

Scrunchies to oczywiście nic innego, jak piękny dodatek do stylizacji, konkretnie ozdoba, której używamy w wykończeniu naszej fryzury. Ich uroda polega na sposobie wykonania gumki. Technika ich tworzenia polega na obszyciu zwykłej, dobrze rozciągliwej gumki do włosów dużą ilością dowolnego materiału. Najczęściej spotkacie wersje stworzone z satyny lub jedwabiu - to opcja bardzo elegancka i droższa w wykonaniu. Nietrudno na ulicy spotkać posiadaczki scrunchies sztruksowych, czy szenilowych - kreatywność w doborze materiału zależy tylko od twórcy!

Scrunchies - trendy w printach

Podobnie jak z wyborem materiału, jego kolor oraz print jest zupełnie dowolny, dzięki temu dodanie takiej gumki do stylizacji pozwala nadać jej charakteru i wyrazić przez nią siebie. Pamiętajmy, scrunchie zakładamy również po to, by się wyróżnić! Nie bójmy się eksperymentować z ostrymi kolorami, czy zabawnymi printami. Wyjdź na spacer do pobliskiej pasmanterii - gwarantujemy, że odnajdziesz w niej dziesiątki materiałów w niesamowite wzory. Od kwiatowych, po printy w ikony, ulubione zwierzęta, czy nawet przysmaki! Materiału na scrunchie nie potrzebujesz też dużo, dlatego możesz zapomnieć o przeliczaniu jego ceny i naprawdę zaszaleć.

Scrunchies - bogactwo wersji

Od momentu pojawienia się na rynku puchatych gumek, ich forma mocno się rozwinęła. W sklepach znaleźć możemy już wiele wariacji i wariantów naszych ulubionych dodatków do włosów. Bardziej elegancką wersją scrunchie są te z dodaną kokardą. Uroku naszej fryzurze dodadzą scrunchie z długą apaszką. Ten dodatek optycznie wydłuży nam także szyje i doda naszej fryzurze niesamowitej lekkości.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bec | Fashion and Style (@becmaree_d) Paź 24, 2020 o 11:03 PDT

Gumki scrunchies - kto może je nosić?

Oczywiście, moda nie zna żadnych ograniczeń! Scrunchies sprawdzą się idealnie na włosach każdego, niezależnie od wieku. Zdecydowanie będą doskonałym dodatkiem dla każdej kobiety, która czerpie inspiracje z lat 90., których szafa naturalnie będzie współgrać ze scrunchies. Obalamy także tezę, jakoby duże gumki do włosów nadawały się jedynie dla posiadaczek długich gęstych włosów. To całkowity mit! Scrunchies doskonale sprawdzą się także w zestawieniu ze średniej długości włosami, warunkiem jest tak naprawdę jedynie to, by długość włosów pozwoliła zebrać się im w “kitkę”. Ciekawostką jest, że scrunchies wykonane z materiałów takich, jak jedwab mogą naprawdę zdziałać cuda w walce z kruchymi i łamliwymi włosami. Jedwabne gumki naturalnie przeciwdziałaniu uszkodzeniom włosa, są niesamowicie delikatne i nie odciskają się tak mocno, jak zwykłe gumki na włosach.

Scrunchies - pomysły na fryzury

Gumki te są idealnym dodatkiem do najprostszych fryzur, dlatego będą idealne dla każdej z nas, która szuka szybkich rozwiązań, które będą wyglądać dobrze i z klasą. Najłatwiejszymi fryzurami pasującymi idealnie do scrunchie jest oczywiście wysoki kucyk. Jego niska wersja również idealnie się sprawdzi - z przedziałkiem na środku głowy nada nam dużej elegancji. Każda wersja koczku również jest idealną opcją do dodania scrunchie. Tutaj sprawdzi się założenie gumki z długimi ogonami, dzięki temu nasza szyja optycznie zyska kilka centymetrów. Oczywiście największym hołdem w stronę lat 90. będzie upięcie w kucyk górnej części włosów, a dolnej pozostawienie rozpuszczonej.

Scrunchies to zdecydowanie hit tego roku i must have każdej włosomaniaczki. Przede wszystkim pamiętajmy - moda to zabawa! Scrunchie to idealne narzędzie do urozmaicenia naszych stylizacji, cieszenia się wolnością ubioru i możliwości wyrażania się.