Ciąża - co mówi na ten temat sennik?

Sny o takiej tematyce u osób, które spodziewają się przyjścia dziecka na świat lub, które pragną macierzyństwa/ojcostwa wiążą się raczej z ich silnymi emocjami, obawami i marzeniami. Takich snów nie należy interpretować według sennika.

Kiedy jednak przyśni się nam niespodziewany sen o ciąży, zwykle mówi on o zmianie w osobowości, tajemnicach ukrywanych przed innymi, skrytych zamiarach i planach, a czasem o zaskakujących wydarzeniach, jakie mogą niebawem nadejść.

Sennik ciąża - znaczeniu snu

Być w ciąży

Być w ciąży oznacza najczęściej przemianę w psychice, o której nie wie jeszcze otoczenie, a bardzo często nawet sama osoba śniąca nie do końca jest świadoma dokonującej się zmiany w jej osobowości. Ciąża to nowe życie, które dojrzewa w ukryciu i jest tajemnicą, symbolem niewiadomej. Może to być pragnienie zmiany lub innego spojrzenia na siebie i swoje dotychczasowe życie. Czasem to nowy pomysł lub projekt, który w nas dojrzewa i nie jesteśmy pewni, czy wprowadzić go w życie. Nie ma tu jednak gotowości do decyzji, raczej wewnętrzne rozmyślania i rozterki.

Jest to bardzo pomyślny sen dla wszystkich osób, które potrzebują w swoim życiu weny twórczej, aby osiągnąć sukces. Taki sen zapowiada nową aktywność, przypływ natchnienia, entuzjazmu i motywacji w realizacji nowych zamierzeń.

Skrajne emocje wywołane przez ciąże

Nasze samopoczucie we śnie informuje o odwadze do zmian lub jej braku. Jeśli kobieta przeżywa lęk lub niechęć do ciąży, to boi sie reakcji otoczenia na swoją nową "twarz" lub nowy plan na życie. Mogą to być obawy związane z krytyką ze strony otoczenia, presją zewnętrzną lub obawami przed konsekwencjami ważnej decyzji.

Test ciążowy lub badanie USG

Test ciążowy lub badanie USG świadczą o tym, że podświadomie intensywnie analizujemy wszystkie za i przeciw, zanim podejmiemy konkretne kroki w kierunku zmiany w naszym życiu. Pomyślne wyniki badań świadczą o tym, że nasz plan ma dobre podstawy do jego realizacji. Kiedy jednak wyniki testu ciążowego lub innych badań są zasmucające, oznacza to, że nasze zamiary wymagają więcej przemyśleń i zwrócenia uwagi na szczegóły. W niektórych przypadkach badania  ostrzegają przed błędną decyzją.

Sennik poronienie

Poronienie we śnie wskazuje na trudności zewnętrzne, które wymuszają rezygnację ze naszych planów. Często oznaczają problemy, kłótnie oraz niezgodność najbliższego otoczenia z podejmowanymi przez nas akcjami w zakresie spraw rodzinnych , osobistych lub planów zawodowych.

Aborcja

Aborcja pojawiająca się we śnie będzie wskazywać na świadomą rezygnację z poczynionych wcześniej planów lub na ukrywanie swoich prawdziwych uczuć i pragnień. Wskazuje też na wewnętrzny konflikt między potrzebą psychiczną zmiany, a obawą przed skutkami tej zmiany.

Widok kobiety w ciąży

Widok kobiety w ciąży może zwiastować niespodziewane wydarzenia. Sen ten oznacza, że nie znamy zamiarów osób z naszego bliskiego otoczenia. Ktoś może się od dawna nosić z zamysłem zrobienia czegoś, co nas zupełnie zaskoczy. Prawdopodobnie zbliża się moment, kiedy może wyjść na jaw to, co było do tej pory niedostępne. Sen, w którym pojawia się kobieta w ciąży wskazuje na decyzje osób z zewnątrz, na które nie będziemy mieć wpływu. Czy ocenimy to, jako korzystne, okaże się dopiero, gdy pewne sprawy zostaną przed nami odkryte.

Jeśli atmosfera snu jest przyjazna (barwy snu są przyjemne i odczuwamy radość), możemy sie spodziewać zmian na lepsze, które wróżą nam szczęśliwy czas, przypływ dobrobytu i powodzenie w sprawach, na których nam zależy.   

Koleżanka w ciąży

Gdy śni Ci się koleżanka w ciąży, warto się zastanowić, czy nie porównujemy się do innych i nie zazdrościmy innym lepszego życia, możliwości życiowych, talentu czy związku. Być może towarzyszy Ci dojmujące poczucie braku czegoś ważnego. Pamiętajcie jednak, że wyobrażenie, że inni mają łatwiej, a ich życie jest prostsze i szczęśliwsze, może być mylące. Tak naprawdę niewiele wiemy o rzeczywistym życiu osób, do których się porównujemy. Ciąża wskazuje tajemnice. Osoby, którym zazdrościmy mogą mieć swoje kłopoty i problemy, z których się nie zwierzają, więc zawiść może być zupełnie nieuzasadniona.

Sen o ciąży w relacjach miłosnych

Może wróżyć to niemiłą niespodziankę. Być może niebawem dowiemy się, że ukochany partner ma zupełnie inne plany niż my. Ciąża wskazuje na ukrywane emocje, do których nie mamy dostępu. Ktoś chroni swoje plany przed innymi, nie zwierza się i może mieć skryte intencje.

Sen o ciąży w stałych związkach

Ciąża we śnie osób w stałych związkach może oznaczać, że w kobiecie dojrzewa nowe uczucie do innego mężczyzny, co pragnie utrzymać w tajemnicy - przynajmniej do czasu podjęcia decyzji co do nowej znajomości.

Sen o ciąży dla osób długo samotnych, wdów, rozwódek

Sen o ciąży może być tutaj zwiastunem nowej miłości, nowego związku i jest zachętą do zmiany nastawienia do relacji damsko-męskich. Warto otworzyć się na nowe znajomości i zmienić postawę wobec osób płci odmiennej. 

Zobacz też:

Sennik dziecko - znaczenie dziecka we śnie >>>

Sennik - najpopularniejsze znaczenia snów >>>

--

Tekst powstał we współpracy z wróżką Mirandą: https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/wrozka-miranda, KONTAKT: 708 588 502 Kod 7