Dziecko - co znajdziemy na ten temat w senniku?

Dziecko pojawiające się we śnie może mieć trojakie znaczenie.  

Po pierwsze, interpretuje się je jako symbol naszej osobowości, która została stłumiona. Dzieci są autentyczne, prawdomówne i żyją teraźniejszością, szybko zapominając o doznanych przykrościach. Dzięki temu, jak nikt inny potrafią cieszyć się chwilą. Życie dorosłe z kolei, wymusza przyjmowanie ról, które nie zawsze nam odpowiadają. Symbol dziecka we śnie to zatem komunikat od naszej podświadomości, która ma wyraźną potrzebę powrócenia do reakcji spontanicznych bez ukrywania prawdziwych emocji.

Kolejne znaczenie dziecka we śnie to nowe pomysły i projekty, które wymagają od nas zaangażowania, pracy, wysiłku i poświęcenia. Są to pomysły na etapie początkowym, więc aby przyniosły spodziewany rezultat - trzeba zająć się nimi z należytą determinacją.

Trzecie znaczenie dziecka we śnie to obowiązki, poczucie odpowiedzialności, a czasem nawet kłopoty. Narodziny dziecka to spora zmiana w życiu, z którą wiąże się szereg wymagających, trudnych chwil obciążających psychikę. Nowe dziecko często wiąże się także z poświęceniem, a nawet koniecznością rezygnacji z realizacji własnych potrzeb. Dlatego właśnie, dziecko pojawiające się w naszym śnie może symbolizować zmęczenie i duży trud wkładany w jakąś sprawę.

Warto też zaznaczyć, że gdy śnią się nam własne dzieci, to sen obrazuje prawdopodobnie nasze osobiste relacje rodzinne.  

Sennik dziecko - znaczeniu snu o dziecku

Dziecko radosne, uśmiechnięte

Radosne dziecko to wg sennika dobry omen. Warto jednak zwrócić uwagę, jakie uczucia przeżywamy we śnie. Jeśli czujemy się szczęśliwi, zadowoleni, a barwy tego snu są jasne i przyjemne dla oka  - możemy spodziewać się pozytywnego, dobrego okresu w życiu. Może to dotyczyć zarówno spraw zawodowych, jak i prywatnych.

Wyjątkiem od tej reguły jest sen, w którym co prawda dziecko się śmieje i robi wrażenie zadowolonego, ale my sami czujemy się zdezorientowani, zaniepokojeni i niepewni. Taka sytuacja może być ostrzeżeniem. Najprawdopodobniej, ktoś z naszego otoczenia ma wobec nas wrogie zamiary lub robi sobie z nas żarty – zwłaszcza, jeśli barwy snu są nieprzyjemne, ciemne lub szare.

Noszenie dziecka na rękach

Noszenie dziecka na rękach lub inna forma intensywnej opieki nad dzieckiem, wskazuje na obowiązki. Może zwiastować dodatkową pracę, konieczność zaangażowania się w nowy projekt  lub obciążenie dużą odpowiedzialnością w życiu zawodowym i osobistym.

W sprawach uczuciowych natomiast, sen taki jest dla nas dobrą radą. W nadchodzącym czasie lepiej będzie nie kierować się nagłym porywem serca. Zapewne skomplikuje to zbyt wiele spraw w naszym życiu.

Podrzucenie komuś dziecka

Taka forma dziecka pojawiającego się we śnie oznacza pozbycie się kłopotów lub nadmiaru obowiązków, poprzez przerzucenie ich na kogoś innego. Czasem może też wskazywać na pewną osobę z naszego otoczenia – kogoś, kto może sprowadzić na nas problemy lub niesprawiedliwie osądzić nas o jakieś przewinienie.

Adopcja dziecka sennik

Adopcja dziecka we śnie to nic innego jak przyjęcie na siebie odpowiedzialności za osobę lub za sprawy, które nas nie dotyczą. Może to również zwiastować podjęcie się nowego wyzwania i nadmierną chęć pomocy innym. Wg innych senników adoptowanie dziecka oznacza również kradzież pomysłu, przystosowanie cudzego stylu lub projektu do własnych potrzeb i wykorzystanie go do własnych celów.  Taki sen może też wyrażać głęboką potrzebę macierzyństwa, chęć zaopiekowania się kimś, a nawet adopcję bezdomnego zwierzęcia.

Bicie dziecka

Bicie dzieci we śnie może wyrażać nasz brak akceptacji dla tej części osobowości, która potrzebuje zabawy, beztroski i odpoczynku, a nawet poczucie winy z powodu potrzeby relaksu. W innym ujęciu bicie dziecka może też wskazywać na wykorzystywanie słabości innych w swoich dążeniach, poczucie krzywdy, lub chęć ukarania się za nierozsądną decyzję. 

Dziecko smutne, chore lub płaczące

Smutne dziecko zwiastuje przykrości i kłopoty. Czasem mówi też o zaniedbywaniu własnych potrzeb emocjonalnych lub obowiązków i spraw, które wymagają większego nakładu sił i czasu.

Śmierć lub wypadek dziecka

Dramatyczne sny, w których umiera dziecko to zwykle koszmary, które są tak zwanymi snami wyzwalającymi. Wskazują na irracjonalne lęki i obawy dotyczące naszych dzieci lub spraw, którymi się zajmujemy. Psychika próbuje się wyzwolić z negatywnej emocji poprzez sen. Tego rodzaju koszmary mogą się również pojawiać w przypadku poczucia winy, np. z powodu poświęcania zbyt mało czasu swojemu dziecku lub jakiejś zupełnie innej sprawie.  

W bardzo wyjątkowych przypadkach, sen o śmierci dziecka może oznaczać porażkę w życiu zawodowym lub  rozczarowaniem w sprawach osobistych.

Zobacz też:

Sennik ciąża - znaczenie snu o ciąży >>>

Sennik - najpopularniejsze znaczenia snów >>>

--

Tekst powstał we współpracy z wróżką Mirandą: https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/wrozka-miranda, KONTAKT: 708 588 502 Kod 7