Sennik - znaczenie snów

„Miałam dziś dziwny sen, śniły mi się wypadające zęby” – budzisz się rano i zastanawiasz się co to może oznaczać? Wszak nie byłaś u dentysty, ani nie dolega ci ból zęba. Gdy śpimy do głosu dochodzi nasza podświadomość, która jest silnie z związana z naszymi myślami, marzeniami, obawami, lękami. Sen często chce nam coś przekazać. Czasem gdy męczy nas jakiś problem, nasza podświadomość podpowiada nam, jak go rozwiązać. Może się też zdarzyć, że przepowiada przyjemne zdarzenia lub ostrzega prze przykrymi niespodziankami. Co oznaczają najpopularniejsze symbole?

Sennik - pająk ->>

Ten niesympatyczny gość w naszym śnie zwiastuje kłopoty finansowe. Jeśli uda się nam go zabić, może to znaczyć, że wyjdziemy z nich obronną ręką. Dobrą wiadomością jest, gdy przyśni Ci się pająk przędący pajęczynę - im większa i bardziej rozległa, tym większa szansa na spory zastrzyk pieniędzy.

Sennik - grzyby - >>

Zdarza się, że śnimy o grzybach. Jesień lub późne, deszczowe lato niosą za sobą pozytywną stronę swojej natury, szczególnie w postaci leśnych darów. I tak oto możemy zastanawiać się co jest powodem , że akurat śniły się nam grzyby.

Sennik - buty - >>

 Buty we śnie najczęściej  oznaczają naszą pozycję zawodową i nasze miejsce w społeczeństwie, a nawet naszą ścieżkę kariery czy ścieżkę rozwoju duchowego. Noszenie nowych butów we śnie może oznaczać ,że twoja pozycja zawodowa jest ugruntowana i twardo stąpasz po ziemi

Sennik - dziecko - >>

Ogólne znaczenia snu dziecko to przed wszytym radość i zadowolenie, ale gdy śni nam się małe dziecko czy schorowane dziecko, możemy spodziewać się kłopotów lub nieprzyjemnych niespodzianek.

Sennik - ciąża ->>

Gdy śnimy o tym że my jesteśmy w ciąży, sen zwiastuje nam śmiałe plany lub ciekawe nowiny przyniesione ze strony kogoś bliskiego. Jeśli zaś śnimy o tym, że widzimy ciężarną kobietę we śnie to taki sen przepowiada nam jakieś zmartwienie. Często kobiety śnią o tym, że są w ciąży, ale niestety ten sen wcale nie oznacza, że w naszym życiu pojawi się dziecko.

Sennik - zdrada - >>

Sen o zdradzie utknął Ci w pamięci i chciałabyś wiedzieć, co może sygnalizować? Sprawdź symbolikę różnych rodzajów zdrady we śnie – zdradzenia kogoś, bycia zdradzonym, zdrady partnera czy przyjaciela.

Zobacz również:

Sennik - zęby - >>

Zęby to bardzo częsty symbol, pojawiający się we śnie u wielu osób. Często śni nam się, że zęby nas bolą lub są czarne - to zapowiedź zbliżającej się choroby. Jeśli we śnie nasze zęby wypadają, z reguły to zapowiedź strat, rozstania a nawet śmierci kogoś bliskiego. Jeśli zaś zęby są białe i lśniące, sen może być zapowiedzią zabawy. Gdy przyśnią nam się złote zęby, warto zagrać w gry losowe.

Sennik - pies - >>

Sny, w których pojawiają się psy bywają bardzo znaczące. Jeśli śnimy o psie, który nas gryzie, możemy się spodziewać konfliktu z kimś bliskim. Jeśli zaś bawimy się z psem, który jest radosny i wesoły, może to oznaczać rychłe pogodzenie się z osobą, z którą jesteśmy w konflikcie. Gdy we śnie widzimy psa uwiązanego na łańcuchu, oznacza to, że należy strzec się złodzieja. Może nim być niekoniecznie ktoś obcy, ale również bliska osoba, która pożyczy od nas pieniądze czy inną rzecz, której nam już nie zwróci.

Sennik - szczur - >>

Jeśli w nocy przyśni nam się szczur to znak, że w naszym otoczeniu znajdują się osoby nam nieprzychylne. Jeśli we śnie zabijemy tego szczura to znak, że pokonamy kogoś, kto jest nam wrogiem.

Sennik - kot - >>

Koty to zwierzęta, które można kochać albo nienawidzić. W zależności od tego, do której grupy należysz, sen o kocie możecie budzić skrajnie pozytywne lub negatywne emocje… Sprawdź co tak naprawdę oznacza kot pojawiający się we śnie!

Sennik - pociąg - >>

Pociąg w sennej rzeczywistości wskazuje na zmiany. Ów symbol może pojawiać się nam na różne sposoby. A jest ich naprawdę wiele. Warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów i je zapisać, by potem dokładnie przeanalizować.

Sennik - ryby - >>

Ryby w snach oznaczają czasem pieniądze. Sprawdź, co jeszcze może oznaczać sen o rybach.

Sennik - pożar - >>

Pożar i na jawie i w śnie bywa niebezpieczny. Sprawdź, co oznacza pożar we śnie.

Sennik - koń - >>

Koń w snach to zwykle dobry znak o ile nie jest czarny, wychudzony i martwy. Symbolizuje nieświadomą psychikę. Jest też symbolem seksualnym, podobnie jak wąż i koń chory wskazuje na trudności w tej dziedzinie życia.

Sennik - włosy - >>

Sny o włosach mają bardzo często kobiety. Gdy śnisz o pięknych włosach (zwłaszcza lokach) możesz się spodziewać większej kasy. Gdy śnisz, że zaplatasz włosy, spodziewaj się miłych układów towarzyskich. Gorzej, gdy śnimy o wypadających włosach lub jeśli obcinamy je we śnie - to zazwyczaj zwiastuje jakieś zmartwienie. We śnie ma znaczenie także kolor włosów: jasne i ciemnie włosy niosą szczęście, rude zaś oznaczają, że ktoś bliski jest wobec nas fałszywy. Jeśli we śnie myjesz włosy, możesz się spodziewać trosk dnia codziennego. Jeśli je farbujesz - ktoś z Twojego otoczenia może okaże się nieszczery wobec Ciebie.

Sennik - pieniądze - >>

Gdy we śnie stracisz pieniądze, w życiu możesz spodziewać się zysków, gdy we śnie je znajdziesz - może to oznaczać straty. Jeśli zaś dajesz komuś pieniądze, możesz spodziewać się dobrych zarobków. Liczenie we śnie pieniędzy lub złotych monet może zwiastować, że w realnym życiu także czekają Cię spore zyski.

Sennik - śmierć - >>

Trudno wyobrazić sobie zjawisko budzące większy lęk i niepokój niż śmierć. Co jeśli pojawi się w Twoim śnie? Czy sen o śmierci to naprawdę zły omen? Czy jest się czego bać? A może wręcz przeciwnie? Sprawdź!

Sennik - ślub - >>

Sen od wieków postrzegany jest jako odbicie naszej duszy. Jednym z najczęściej pojawiających się motywów w marzeniach sennych jest ceremonia zaślubin. Czy ślub we śnie to dobry omen? Sprawdź!

Sennik - wąż - >>

Gdy przyśni Ci się wąż, może to oznaczać, że ktoś z twojego otoczenia chce się oszukać. Jeśli wąż cię ukąsi, sen może zwiastować, że zostaniesz przez przyjaciół obmówiona. Gdy śnisz o tym, że pokonasz węża, może to znaczyć, że w prawdziwym życiu uda Ci się pokonać wroga.

Sennik - woda - >>

Bardzo znaczący sen. Jeśli przyśni Ci się czysta i gładka woda, możesz się spodziewać dobrych wiadomości, miłych zdarzeń bądź pozytywnie zakończonych dla Ciebie spraw. Jeśli zaś woda jest mętna lub wzbudzona, może to oznaczać złe wiadomości. Jeśli we śnie pijesz wodę - to oznaka kłopotów, a gdy ją czerpiesz, mogą cię spotkać ciekawe wiadomości. Jeśli kąpiesz się w czystej i gładkiej wodzie, spodziewaj się życiowego powodzenia, jeśli zaś rzeka lub jezioro  w którym się kąpiesz ma mętną wodę - to znak że nadchodzi czas trosk.

Sennik - wojna - >>

Jeśli w twoim śnie trwa wojna, w której bierzesz czynny udział - możesz się spodziewać spraw urzędowych. Jeśli jesteś tylko obserwatorem na wojnie, możesz się spodziewać, że już wkrótce zaczniesz zmieniać swój styl życia.

Sennik - myszy - >>

Gdy we śnie zobaczysz dużo myszek, Twoja podświadomość ostrzega Cię, że należy być oszczędnym i liczyć się z każdym groszem. Jeśli zobaczysz kota goniącego mysz - w Twoim otoczeniu mogą być złośliwe wobec Ciebie kobiety. Białe myszki, wyśnione zwłaszcza w trakcie narzeczeństwa, wróżą szczęśliwe małżeństwo.