Włosy – co mówią na ten temat senniki?

Włosy we śnie symbolizują witalność, siłę i urodę, ale także sposób myślenia i wizerunek czyli to, jak jesteśmy postrzegani na zewnątrz. Wszelkie zmiany fryzury, takie jak farbowanie, robienie pasemek, doczepianie, strzyżenie prowadzą do zdecydowanej zmiany naszego wyglądu. Włosy pojawiające się we śnie, oznaczają więc poważne zmiany życiowe, które mogą być dobrowolne albo wymuszone okolicznościami lub naciskami ze strony otoczenia.

Włosy niezmiennie symbolizują nasze podejście do życia i to, jak radzimy sobie w różnych sytuacjach.  Ich wygląd jest obrazem naszej psychiki, czasami stanu zdrowia, naszych potrzeb emocjonalnych, a nawet problemów, z którymi trzeba się zmierzyć.

Znaczenie włosów we śnie może być pozytywne lub negatywne i aby się upewnić, które będzie bliższe prawdy, należy zwrócić uwagę na uczucia towarzyszące tym snom, barwy snu oraz ogólne wrażenie, jakie odnieśliśmy. Jeśli we śnie o włosach czuliśmy się dobrze, byliśmy zadowoleni i radośni, sen taki będzie dobrą wróżbą. Jeśli wręcz przeciwnie, może to być zły omen…

Sennik włosy – znaczenie snu

Gęste, zdrowe, piękne, zadbane włosy  

Zdrowe, gęste włosy we śnie mówią o dobrym zdrowiu, samoakceptacji oraz powodzeniu u płci przeciwnej. Zadbane włosy to symbol ogólnego zadowoleniu z życia i pozytywnego odbioru naszej osoby przez otoczenie.

Oglądanie włosów

Oglądanie włosów we śnie oznacza potrzebę zmiany podejścia do związków, pracy lub konkretnej sprawy, która obecnie nas nurtuje. Taki sen to rodzaj podświadomej oceny swojego zachowania.

Włosy w nieładzie

Włosy w nieładzie oznaczają brak organizacji i odpowiedniego planu, a co za tym idzie - konieczność uporządkowania swoich spraw lub zadbania o siebie.

Czesanie włosów

Czesanie włosów symbolizuje pragnienie pozbycia się chaosu ze swojego życia.

Mycie włosów

Mycie włosów, zwłaszcza silnie ubrudzonych zapowiada konieczność usunięcia złych wpływów, przemyślenia czegoś i oczyszczenia się ze złych emocji.

Ścinanie włosów

Ścinanie włosów we śnie może mieć dwa różne znaczenia w zależności od okoliczności, które towarzyszą tej czynności. Łzy i poczucie smutku może niestety zapowiadać zmartwienia i utratę sił, a nawet żałobę. Jeśli emocje we śnie były pozytywne, sen zapowiada zmianę w życiu na lepsze.  Oznacza zamknięcie jakiegoś rozdziału, zapomnienie o przeszłości i rozpoczęcie nowego etapu.

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest niepożądane zarówno w rzeczywistości, jak i we śnie również. Mówi bowiem o przykrościach, smutkach, stratach lub zawiści otoczenia.

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie, szczególnie w nietypowych miejscach ciała, wskazuje na potrzebę pozbycia się z życia czegoś, co wywołuje stresy lub poczucie wstydu i skrępowania. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kobiecie przyśni się, że urosła jej broda. Broda jest symbolem dojrzałości i mądrości i może mówić o potrzebie zasięgnięcia rady w trudnej sytuacji życiowej lub próbę poradzenia sobie samemu.

Włosy pięknie ufryzowane, schludne

Schludne, ułożone w piękną fryzurę włosy, wskazują na dbałość o swój wizerunek, dobrą organizację w pracy lub kontrolowanie swoich spraw. Jeśli przytrafi Ci się taki sen, oznacza to, że jesteś osobą, która doskonale radzi sobie z planowaniem działań i zwracaniem uwagi na szczegóły.

Włosy upięte zbyt ciasno, nawinięte na wałki

Zbyt ciasto upięte lub nawinięte na wałki włosy, pomimo zadbanej fryzury wskazują na wyraźne uleganie presji otoczenia.

Włosy swobodnie rozpuszczone

Swobodnie rozpuszczone włosy symbolizują poczucie wolności w kwestii wyborów i decyzji życiowych.

Splatanie włosów

Splatanie włosów jest wyrazem pragnienia związania swych losów z drugą osobą lub jakąś ważną sprawą. Jeśli warkocz jest trudno rozplątać, to i sprawa którą się zajmujemy, jest zagmatwana.

Farbowane włosy

Farbowane włosy to symbol fałszu, oszustwa lub pomyłki w ocenie sytuacji. Gdy ktoś farbuje włosy we śnie, w rzeczywistości może zostać wprowadzony w błąd lub chce ukryć swoje prawdziwe poglądy i charakter przed otoczeniem.

Mężczyzna z damską fryzurą

Mężczyzna z damską fryzurą jest ostrzeżeniem przed oszustem matrymonialnym lub rozczarowaniem miłosnym.

Włos w zupie

Włos w zupie zapowiada kłótnie lub niesnaski z błahego najczęściej powodu.

Osiwieć

Osiwieć we śnie oznacza duże smutki i przykrości. Jeśli sen jest przyjemny pomimo siwych włosów na głowie, warto zadbać o sprawy związane z przyszłością, zabezpieczyć majątek, zadbać o spokojną starość.

Łysy mężczyzna

Łysy mężczyzna to znak bogactwa i szacunku - pod warunkiem, że sprawia wrażenie zadbanego.

Kobieta pozbawiona włosów

Kobieta pozbawiona włosów we śnie, to symbol pogardy ze strony otoczenia.

Włosy w ustach

Włosy w ustach senniki interpretują zawsze jako trudne przeżycia i poważne problemy.

 

--
Tekst powstał we współpracy z wróżką
Miranda: http://www.ezoliniawrozby.com, KONTAKT: 73480